Приморозило...

Приморозило... Фото №1

Ранок був морозним -23 градуси, але нас це не спинило - хотілось подихати морозним повітрям та пошукати хоча б окуня. Сніг рипів та розсипався під ногами. 


Добре, що взяли бури - лід 10-12 сантиметрів і стільки ж на ньому снігу. 


Перші лунки квадратно гніздовим і балансир легенько прослизнув під лід. Глибина близько 5 метрів - може бути і судак, і окунь. Качаю п'ятірочку легенькими махами в десяти сантиметрах від дна. Ривок - пауза до затихання, ривок - пауза, ривок - на паузі, коли балансир майже зупинився легенький тюк...підсічка і перший окунь борсається в снігу. Вже декілька рибалок відпрацювала вудка Select icejig- політ нормальний. Легенька з доброю сенсорикою, не холодить в руку - це важливо, адже люблю ловити без рукавичок, тільки коли вже дуже холодно - вдягаю. Швиденько повернув балансир в лунку трішки вище точки клювання і плавно опустив...тюк, наступний окунь підбив балансир і після підсічки забігав на жилці під льодом, але майже біля краю лунки зійшов...шкода, клювання припинились.


Змінюю лунку, перші три підкиди і черговий окунь на льоду, далі тиша. Наступна лунка - тюкнув зухвалий судачок - світлина і топлю струсивши з гачка - рости і не попадайся більше...Пішов сніг, замело, потепліло, але й окуня вимкнули. З двадцяти лунок один-два, та ще декілька клювань.

У друзів приблизно так само, лише на безмотилку трішки краще, але раз хоч щось дибає в балансир - краще пошукаю активного.


Наступна лунка і з першого ж підкидання різка потяжка. Важка риба борсається, йде на круг, розумію що щука...ловлю без повідка і на черговому ривку зріз. П'ятірочка від Крапаля з синьою спинкою безжально зрізана щукою. По відчуттям десь під півтора кілограми була рибка. 


Змінюю на таий же балансир від Rapala - сподіваюсь щука вже наїлась. 


Заметіль не вщухає, кльов не покращується - набурився в задоволення, ще декілька окунів спіймав. Перейшов де глибше - втопив ще декілька судакових недомірків. Гарного не трапилось. 


У колеги щука через пару годин на моєму місці ще одного балансира зрізала - певно підвечірок в неї був...


Почала на лід виходити з лунок вода, десь заторосило Дніпро. Під берегом пару метрів води на льоду - виходили вже було сантиметрів 5-7 глибини, якщо заморозить за ніч буде моноліт. 


День пролетів непомітно. Надихались, рибу спіймали, лід є.


развернуть

Трудовий окунь

Трудовий окунь Фото №1

Два дні на кризі. Дві такі азартні і водночас трудові риболовлі, але й післясмак від них залишається досить довгим.

Перший день - пошуки судака, другий - перетягування волосіні з окунем. 

Почну з окуня.


100 хвилин дороги на авто і 55 хвилин ногами в одну сторону по пересічній місцевості з промоїнами, болотом, лісом і твердою кригою - дійшли.

Але на точці де ймовірно може клювати судак, я не обмовився, судак, не окунь, стоїть вже з півсотні жерлиць - чорну справу зроблено, судака шукати не варто, але все ж спробуємо.

По 100 віски за риболовлю і бури почали свою роботу. Робиш з десяток лунок зигзагом по напрямку з міляка в руслову канаву поміж жерлицями і далі пробиваєш балансирами, вібами, бокоплавами і навіть вертольотом - є така дідівська снасть. Але мимо каси. Жерлиці також стоять мертво - рух судака відсутній. Але як говорять: хочеться дужче ніж свербить! Три години таки поклали на терези в пошуках судака. На чотирьох рибалок жодного клювання. 

70 лунок, півдесятка різних приманок - пара піднімається в безвітряну погоду...досить. 

Півкілометра ходу і ми на плесі де йовірно може бути окунь. Робимо по парі лунок, глибина близько метра, без течії, опускаю балансир четвірку Крапаль і плавно, щоб не стукати об лід качаю. На третьому змаху різкий удар і важкенький окунь затріпотів під кригою, дістаю - красень, ану хто ще там є?Ще пару змахів - є ще один. Потім дуже гарний удар і риба сходить, шкода і клювання зникли. Ставлю яскравий, навіть гламурний рожевий Select smile теж 4 і продовжую. Декілька змахів в холосту і далі витримую максимальну паузу...до повної зупинки балансира - вжух! Піднімаю максимально швидко - мілко і як почне кружляти під кригою розжене всіх. Волосінь siglon ice 0.165 мм рипить, але міцності в ній вистачає - 3 кг заявлено на розрив. Є ще один красунчик, трофейний! Швидко знімаю з трійника і знову балансир в точку. Підкид, ще підкид, ще тицяння...тримаю паузу і наприкінці коротесенький ривочок, буквально на півсантиметра рух кінчика вудки, максимально різкий і короткий, таке собі брикання - бабах! Не витримує окунь і щосили лупить в приманку. Ще один достойний екземпляр. 

Поступово підходять інші рибалки, чисте поле рясніє лунками, шум, світло, розмови, падіння бурів, стукіт ящиків - окунь замовкає.Бігаємо по небитим місцям яких з кожною хвилиною все менше. На балансир клює значно рідше. Ставлю блешню "маде ін сам склепав" таку собі маропедку на 3 см і зі зміщеною нетипово вагою - наекспериментував якось. Проводка: плавні скидання під час яких блешня осипається (за рахонок зміщення ваги). Так декілька разів і потім коротесенький ривок і плавний підйом блешні на 5-6 сантиметрів - саме для цього і потрібна суперлегенька вудка вагою 5-7 грамів при довжині від 30 до 40 см з максимально жорстким тоненьким порожнистим хлистиком, який не має паразитних коливань, що присутні практично всім магазинним і хендмейдовським вудкам які мені довелось тримати в руках. В кінці підйому жорсткий удар і окунь цупить волосінь. Максимально швидко повертаю блешню трішечки вище клювання і потихеньку опускаю в точку, блешня трішки обертається в русі і знову удар...виважування, опускання - удар - виважування. Пішов ліфт. Ніяких ривків і скидання блешні. Плавне опускання і швидке підняття окуня. Волосінь тоненька, shimano aero 0.104 міліметри, тому тягну швидко, але при ривках пускаю крізь пальці...щоб не обірвав. Десь на 15 окуні ліфт раптово припиняється. Починаю підсмикувати, скидати - тихо. 

Рибалок навкруги все більше, окунь обережніший. 

А якщо безмотилку подати? Опускаю, перше проведення - нікого, друге - хтось понюхав, третє - загинання кивка з ударом в руку - "Царь трапезничать желает!" 

Нам це підходить...ліфтую ще з десяток на безмотилку, але розмір вже трапляється менший хоч і клює жваво.  

Далі за напрацьованою схемою: балансир - перші крупніші, блешня - мірні мордаті, безмотилка - різнобій з влітанням справжніх "царів" так, що волосінь дзвеніла.Поруч друзі також чергують балансири-блешні-мормишки...під час чергового обриву мормишки мордатим окуняччям над водоймою лунає неперекладаєма гра слів..."русо турісто...обліко морале" - риболовля...всіляке трапляється.

Але чистих, небитих місць швидко не стало і окунь пішов все мілкіший, і виключно на мормишку - час вийшов. 

Перекусили, попили чаю і не тільки, поділились враженнями і цікавими моментами: в когось дебелий схід, в когось обрив мормишки чи злам гачка на рибі - звичні моменти активної риболовлі. 

Час вирушати до авто. Назад дорога довша і важча. Течія розмила переходи, місцями йшли між промоїнами в 20 сантиметрах від ніг...лід потріскував...тримали дистанцію і мотузку наготові...мороз потрібен інакше "фініта ля комедія" з доходом до перспективних місць.

В авто всі стихли в теплі, лиш водію ще 100 хвилин зібраності і відповідальності за себе та друзів...доїхали...день пройшов чудово. Ниють ноги, спина, болять від буру руки, але знову вже хочеться назад...до окунів.

Світлина виловлених окунів з трьох лунок, всього улову не фотографував, щоб не вводити в "тролевий екстаз" любителів хайпу. А мілкий окунь після фото успішно втоплений в лунці - для тих хто полюбляє хейт, але зможе таки дочитити текст.


Всім добра!


развернуть

Blaster Shad: PLAYER CONCEPT - ОДНА ГОЛОВА, МНОГО ВАРИАНТОВ

Blaster Shad: PLAYER CONCEPT - ОДНА ГОЛОВА, МНОГО ВАРИАНТОВ Фото №1

Blaster Shad - приманка, предназначенная для ловли щуки - является главным нововведением года для отмеченного наградами французского производителя приманок Fiiish.


После 5 лет исследований и разработок Fiiish представляет этот концентрат инноваций, который позволит рыболову адаптироваться ко многим условиям рыбалки. Оснащенный концепцией "Player", которая позволяет регулировать вес головы и ловить рыбу на разной глубине, с разной скоростью, с несколькими вариантами корпуса на одной и той же голове. Была проделана большая работа по дизайну корпуса, чтобы позволить ему плавать с очень низкой скоростью, перемещая максимум воды - отсюда и название "Blaster Shad".


PLAYER HEAD

Одна голова совместима с несколькими размерами тела - позволяет ловить одной и той же приманкой на нескольких глубинах воды.


PLAYER BLOCK


Player Block - это клинья, которые вставляются в голову. Blaster Shad предлагает два типа регулировочных шайб: пластиковые (0 г) и цинковые (3 г). Варьируя комбинации и адаптируя вес головы, чтобы регулировать параметры использования вашей приманки, можно изменять скорость восстановления и глубину плавания Blaster Shad, а чтобы избежать попадания воздуха, он должен постоянно содержать 4 прокладки.


PLAYER STINGER

Player Stinger - это "оружие", специально разработанное для Blaster Shad. Это позволяет заблокировать систему Player Concept, одновременно позволяя быстро изменять вес головы. Конструкция быстросъемной обоймы и добавление вращающейся вертлюга дают вооружению свободу передвижения, уменьшая количество потерянной рыбы во время боя. Эксклюзивный крюк производится в сотрудничестве с VMC, его оптимизированная конструкция значительно сокращает количество "стойл в бою" и максимизирует эффективность крючка.

Размер 13 см. очень универсален и удовлетворит как опытных рыболовов, так и новичков. Его вес варьируется от 33 г до 43 грамм в зависимости от условий рыбалки и скорости, с которой вы хотите ловить рыбу.

Размер 16 см. также представлен в 4 цветах. Вы сможете изменять вес Blaster Shad от 48 до 58 грамм в зависимости от выбранной комбинации.

Также в каталог включена новая версия Power Tail, оснащенная одинарным крючком.
развернуть

Отличная рыбалка в центре города!

youtube.com

Такой рыбалки я не ожидал! Сегодня речка очень порадовала!!! Я даже не думал что здесь живут такие рыбы!

Пулеметный клев окуней на мелководье. Заливы Днепра!

Пулеметный клев окуней на мелководье. Заливы Днепра! Фото №1

Вновь проведали места боевой славы, где несколькими днями ранее в двадцатиградусный мороз удалось отменно половить мордатых окуней. Но, к сожалению, из-за слома погоды крупный окунь не клевал, а более мелкий, который активизировался, игнорировал балансиры, блесны и пирамиды. Пришлось вымучивать «полосатых» с помощью «лесотки», а затем полностью переключиться на мормышку с мотылем. Удочка с хлыстиком из часовой пружины, тонкая леска Shimano Aero диаметром 0,1 мм, «рижский банан» от Shark и одна личинка комара дергуна – все, что нужно было для отменной рыбалки. Практически всю рыбу поймал на рижский банан с подсадкой мотыля.


Тучные стаи окуней удалось найти на глубине 30-40 см. Такого пулеметного клева, наверное, у меня никогда не было. Были серии из лунок по 15-27 особей. Шикарный получился выезд!

развернуть
Показать еще
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!