В родных Шичах сомки "пошли"

youtube.com

Черниговская область > Козелецкий район > село Сорокошичи > плавбаза "Нептун"

Рыбалка в Кременчугском водохранилище

youtube.com

Ловля окуня на джиг в заливах реки Днепр. 


Справка


Кременчугское водохранилище (укр. Кременчуцьке водосховище) - одно из шести крупных водохранилищ на Днепре, расположенное в центральной Украине. К нему примыкают Черкасская, Кировоградская и Полтавская область. В него впадают реки Сула, Рось и Тясмин.


По характеристике береговой линии, глубинам, течениям и некоторым другим признакам водохранилище можно разделить на три участка: верхний, средний и нижний. Верхний участок, расположенный от г. Канева до г. Черкасс, имеет озеро-речной характер. Водная масса незначительно выходит за пределы русла, затапливая пойму, в связи с чем глубины тут небольшие. В среднем они составляют 2 м, достигая в русле реки 10 м. Скорости течения мало отличаются от речных. На этом участке в водохранилище впадают правые притоки реки Рось и Ольшанка и левый приток речка Супой.


Средний, озерный, участок простирается до линии сел Адамовка - Жовнино. Воды водохранилища покрывают здесь огромные площади поймы. Мелководья занимают не более 1/10 части всей площади участка. Максимальная глубина в старом русле Днепра достигает 16 м, средняя глубина - около 6 м. Течение, обусловленное речным потоком, практически отсутствует.


Нижний, или приплотинный, участок, простирающийся от с. Адамовки до плотины, наиболее глубокий. У плотины глубина составляет 20 м, средняя - около 10 м. В средней части участка ближе к правому берегу с северо-запада на юго-восток протянулись песчаные острова, часть из которых разрушена и превращена в отмели. Течение заметно лишь у плотины. В границах участка впадают реки Суда и Цыбульник.


В водохранилище обитают стерлядь, тюлька, щука, плотва, елец, голавль, язь, красноперка, жерех, овсянка, линь, подуст, пескарь, уклея, густера, лещ, белоглазка, синец, рыбец, чехонь, горчак, карась, сазан, голец, щиповка, вьюн, сом, судак, окунь, ерш, носарь и бычки.

развернуть

Про літню задуху риби, та як з нею боротись, - Чернігівський рибоохоронний патруль

З настанням спекотної погоди виникають передумови для виникнення такого природного явища, як літня задуха риби.

Рибам, як і іншим тваринам, для підтримання життя потрібний кисень. Вода з поверхневих джерел завжди, тою чи іншою мірою насичена киснем, рівень якого насамперед залежить від температури. Існує чітко виражена залежність між рівнем розчиненого у воді кисню і білковим, жировим і вуглеводним обміном у риб. Порогова концентрація кисню з віком знижується.

Заведено вважати, що оптимальний рівень кисню для риб відповідає нормальному насиченню води киснем при оптимальній температурі. Отже, для лососевих риб оптимальний рівень кисню для живлення і росту (при температурі 16-190С складає 9,4-10,0 мг/л, для осетрових риб (при 20-260С) - 8,3-9,2 мг/л, для коропових риб (при 25-300С) - 7,1-8,4 мг/л.

Між нормальним насиченням води киснем і рівнем, при якому наступає зменшення обміну, знаходиться зона кисневої адаптації риб. За межами цієї зони відбувається різке падіння інтенсивності споживання кисню.

Від нестачі кисню риби виснажуються, а потім гинуть. Інколи це явище стає масовим. Тоді говорять про так звану задуху - масову загибель риби від нестачі або відсутності кисню.

Задухи виникають, як улітку, так і взимку. Літні задухи збігаються з так званим «цвітінням» водойм. Це не що інше, як масовий розвиток мікроскопічних, переважно синьо-зелених водоростей. Їх появі сприяють різні причини. Розглянемо головні з них.

Внаслідок сповільнення течії води підвищується її прозорість. Завдяки цьому сонячне світло приникає глибше, сприяючи інтенсивному розвитку рослин. Потрапляння у водойми різних побутових відходів та змивання з полів родючого шару й добрив сприяють масовому розмноженню водоростей. Розвиток та цвітіння синьо-зелених водоростей в воді погіршує гідробіологічний стан водойми і викликає структурні зміни в водоймищі. Поки водорості живуть, вони приносять певну користь, збагачуючи воду киснем. У разі значного збільшення біомаси водоростей, починає проявлятися біологічне забруднення, у результаті чого значно погіршується якість води, зокрема, змінюється її кольорова гама, знижується прозорість, вода набуває неприємного запаху, з’являється дефіцит розчиненого кисню. Відмерлі водорості засмічують водойму, під час гниття яких кисню витрачається більше, ніж виділяється. В результаті таких негативних явищ риба та інші водні живі організми отруюються. Найчастіше такі явища спостерігаються вночі або в передсвітанкові години, коли рівень споживання кисню найбільший. Водночас водойма набуває зеленого окрасу в результаті активного розмноження одноклітинних рослин – водоростей.

Задухам сприяє тривала штильова погода, коли водяні шари вертикально не переміщуються, а кисень, зосереджений у придонних шарах, вбирається відмерлими рештками рослин і тварин.

Зниження концентрації розчиненого у воді кисню веде до кисневого голодування (гіпоксії) – риби починають активніше рухатися, “кидатися”. В результаті потреба в кисні у них збільшується. Якщо таку рибу вдається виловити, то у неї відзначається блідість зябер і слизової оболонки рота, яка іноді набуває синюшного або брудно–синюшного відтінку. Очі стають каламутними. Дихання прискорене, рот і зяброві кришки відкриті. В результаті кисневого голодування утворюється багато неокислених продуктів, у тому числі і молочної кислоти, концентрація якої в крові і м’язах на момент загибелі риби досягає 120 мг. При огляді загиблої в результаті задухи риби відзначаються всі ознаки кисневого голодування: рот широко відкритий, зяброві кришки підняті і сильно відстовбурчені в сторони, зябра розпластані. Кров темно–вишневого кольору, погано згортається.

Найпершим та найбільш дієвим методом боротьби із задухою є аерація (насичення) води киснем та постійний контроль за станом розчиненого у воді кисню. На водних об’єктах, де здійснюється вирощування товарної риби, у ставку збільшують проточність або проводять вапнування негашеним вапном.

Щоб не допустити втрати рибних запасів через замори, кожен рибалка, користувач водних угідь повинен регулярно вести спостереження за станом водойм. При пониженні концентрації кисню у воді, різкому зниженню рівня води у водоймах необхідно забезпечити своєчасну аерацію, використовуючи для цього мотори човнів, мотопомпи, підвісні мотори, пожежні помпи. Також доцільно використовувати компресори, котрі нагнітають повітря безпосередньо у воду. Мотопомпи встановлюють на березі водойми. Підвісні мотори, компресори встановлюють на плавзасобах, забезпечуючи їх рух по всій акваторії водойми. Особливо швидко збільшує вміст кисню перелопачування води підвісними моторами. Для цього мотор підіймають таким чином, щоб його лопаті були лише на декілька сантиметрів під поверхнею води.

Слід значну увагу приділяти проведенню профілактичних заходів попередження літніх явищ заморів. Зокрема, необхідно обкошувати надводну рослинність, вилучаючи її із води, через те, що її перегнивання забирає із води кисень. Якщо на водоймі помітні ознаки літньої задухи риби, то необхідно посилити водообмін водного об’єкта. Для цього потрібно збільшити проточність води. При сильному цвітінні синьо-зелених водоростей їх можна знищити, застосовуючи рівномірне обприскування водойми мідним купоросом (0,6 г на 1 куб. м).

З усіх методів очищення, тільки біологічне очищення дозволяє відновити біохімічне самоочищення за рахунок штучного відновлення видового складу корисної мікрофлори багаторазовим збільшенням концентрації корисних мікроорганізмів у водоймі. Відновлення видового складу корисної мікрофлори багаторазово активізує процеси самоочищення, прискорюючи відновлення біологічної рівноваги. Для цього у забруднену водойму вносяться високі концентрації спеціально підібраних мікроорганізмів, які присутні в ґрунті та екосистемах здорових незабруднених водойм у дуже малих кількостях, селекціонованих і розмножених у формі готового до застосування концентрованого біопрепарату.

Чернігівський рибоохоронний патруль закликає всіх, кому не байдужа доля мешканців наших водойм, особливо рибалок-любителів, представників громадських організацій слідкувати за станом водойм. Якщо ви помітили ознаки задухи риби, негайно повідомляйте на «гарячу лінію» управління (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля


развернуть

Ловить рыбу во время грозы категорически запрещается

Чтобы рыбалка для кого-то не стала последней в жизни, нельзя ловить рыбу во время грозы, а также неподалеку от линий электропередач, и рыболовам следует не только соблюдать правила ведения рыболовного хозяйства и рыболовства, но и принимать необходимые меры предосторожности, чтобы сохранить свою жизнь.


Ловить рыбу в грозу категорически запрещается, так как вода является отличным проводником электрического тока: удар молнии, которая нередко бьет в берега, распространяется вокруг водоема в радиусе до 100 метров, поэтому во время грозы нужно отойти от берега подальше, забыв про ловлю рыбы и купание, да и прятаться от молнии под деревьями тоже нельзя.


Добыча рыбы, а также других водных животных, запрещена в охранных зонах линий электропередачи. Также в этих местах запрещается устраивать площадки для игр, разжигать костры, организовывать палаточные городки, запускать воздушных змеев. Нельзя набрасывать на провода посторонние предметы, леску удилища, а также категорически запрещается влезать на опоры линий электропередачи.


Зачастую рыбаки в качестве орудий для ловли рыбы используют телескопические удочки длиной более шести метров. Если удилище или леска недопустимо близко приближаются к проводам или прикасаются к ним, воздействие электрического тока угрожает не только человеку с удочкой, но и тем, кто находится с ним рядом.


Если лодка передвигается под проводами высоковольтных линий, удилища необходимо предварительно складывать, чтобы избежать случайного прикосновения к проводам или приближения к ним на опасное расстояние.

развернуть

Якось так...

Якось так...

Можливо зелений? Ні, краще рожевий. Який рожевий, натуралка з блакитними блискітками і буде щастя.

А я поставлю бузковий...завжди на нього клювало. Поглянь на погоду, сьогодні лише на колу буде брати з таким освітленням.

І так щоразу...на кожній риболовлі...особливо коли двоє в човні не рахуючи "півлітру".


Не завжди судак реагує саме на те, що ми йому пропонуємо, адже це нам подобається та чи інша приманка на колір, форму, розмір. Адже це саме ми щось там собі додумуємо, плануємо, аналізуючи попередні риболовлі та спійманих риб. Дехто навіть щоденник веде: що, де, коли, на що...і не скажу, що це не спрацьовує, адже і сам деякий час дописував в щоденнику, але природна лінь та відсутність інтриги (адже з аналізом інколи легше), внесли свої жорсткі корективи.

Тепер все інтуїтивно і по пам'яті. Проте й вона трішки буває підводить, хоч уривки зі шкільних творів в пам'яті сидять міцно.

Тож останнім часом спрацьовує метод перебірки 3-5 найуловистіших форм та кольорів, а вже потім, як не бере, починається хаотичне пропонування приманок судаку вивернувши все з рюкзака в човен. Отоді справді цікаво, бо знаходиш таке, про що навіть не підозрював, що воно є.

Але цього разу все за прогнозом...keitech та select в ходових кольорах спрацювали на повільний подачі з 3-4 секундним підвисанням в першій стадії проведення після відбою дна. Ближче брати приманку судак відмовлявся...категорично не хотів вилазити на течію з під брівки...там йому було затишніше і приманку подають під ніс...чому б і не вжарити.

Наступного разу є задумка пробити декілька нових точок і трішки інакше ніж зазвичай. Тож не будемо відкладати на майбутнє і поджигуємо найближчими вихідними...тим більше День рибалки на носі.развернуть
Показать еще
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!