Юрий Борщ

Украина, Киев
0 подписчиков
40 / 0.01
Предпочитаемые сообщества:
finvalboats, fanatik, crucian,
Он с нами с 26.06.2012 г.

Ловля бичка.

Ловля бичка. Фото №1

В цьому блозі хочу описати, що являє собою той сервіс, який пропонується в сезон відпочивальникам на морському узбережжі в районі Затоки Білгород-Дністровського району Одеської області. Інформація, озвучена в телефонній розмові з номеру набраного зі стовпа, або від розповсюджувачів - досить інтригуюча - можна зловити катрана. Значить домовлено, місце завтрашньої зустрічі назначено. Вранці хвилина в хвилину забрали мене і відвезли до "місця старту".

Таких як я -  ще пятнадцятеро.  Всі погрузились на борт, перекличка розрахунок і в путь. Всі без снастей, так як по прибуттю до місця рибалки всім буде видано "орудія". Ранок, який почався невеличким короткочасним дощиком, вималовував морський пейзаж неописуємою красою.

Місце лова, так звана "банка", розміщене за 17-20 км від берега і являє собою камянисте підвищення морського дна. Глибина 8 -10 метрів. Наш баркасик долав цю відстань десь більше години півтори часу. Так, на рибалку в море ми не плавали, а як належить називати, ходили.Коли зник берег з горизонту і хвилі почали підмочувати ноги, відчувався неслабий екстрим, перший раз все-таки. Потім появились точки - це рибацькі баркаси. От вони вже на місці. Ще 10-15 хвилин - і ми там. Так виглядає процес лову зблизька:

Ці рибаки, швидше за все, місцеві. Їхню шлюбку качало так, що мені звалалось, що їх якщо не накриє, то вони звідти повилітають. Однак, це все перше враження. Нарешті прибули, дизельок заглушили, помічник капітана кидає якор і ми чекаємо доки заякоримося. Інший - готовить наживку - яловичине мясо:

Далі роздача "орудій" лова, наживки і в бой. Так виглядає казьонна снасть:

Оснастка з наживкою мясо і сало)):

Всі нарікання наших рибаків на китайпром орудій лова, як виявилось пізніше, були зайвими, оскільки  капітан, коли всі ловили тільки і займався тим, що комусь поводок привязати, комусь розігнутий гачок загнути, комусь катушку заклинило і так  далі. Так він дав зрозуміти чому в руках на Daiwa, траплялось, з його слів таке, що інколи при закиданні закидалось  у воду все, навіть сам спіннінг. 

Тепер про обєкт лову. Всі хотіли спіймати обіцяного картана, але йшов бичок, причому доволі немалих розмірів, і всім це приносило масу задоволення:

Ловля не вимагає ніяких навиків. За борт направив снінінг, відкрив скобу катушки, змоталось метрів 8 до дна, -  все тримаєш в натязі - коли починає цим спінігом, кидати в різні сторони - все тягни! Кльов триває хвилин 15-20, потім заводиться баркасик , і ми перепливаєм десь на 100-200 метрів. І так 4,5 години самого лову. Прикольно це виглядає зі сторони, тільки заякорились, одразу 15 спінінгів ( 60 гачків) у воду, кілька хвилин всі махають, тихо так, йде кльов, потім через хвилин 20 -30 починаються приколи, все треба перепливати.

Так кожен набомбив по 3-5 десятків  бичка, а катрана так і не було... В 12 годин на базу. На пекучому сонці вже відчувалась втома, але всі були задоволеними, почались душевні розмови, дискусії. А капітану доводилось в той день робити ще одну  ходку таким рибакам , відпочинок на березі йому 30 хвилин. Нелегкий цей хліб... Велика йому подяка і повага за все....

развернуть

Воблерінг

Воблерінг Фото №1

Як не погодитись з тими думками, що японський дорогий воблер ловить завжди і краще ніж дешевий не японський. Мабуть, тільки перевіривши  цю закономірність на  практиці.

 Я не досвідчений спінінгіст, але, як кажуть, -  учусь. За зимову перерву був удостоєний двох цінних подарунків : Jackall Tiny Magallon, та  Zip Baits Khamsin. Для мене це не дешеві штучки.Випала нагода вибратись на щуку і заодно влаштувати тест драйв новим воблеркам у порівнні із старими.

У водоймі, де планувалась рибалка, щука точно є, оскільки вона там була два роки назад, а від того часу, бюрократія взяла своє і там заборонено ловити -  "ОРЕНДА", хоча це річка Тетерів, 5 чи 6 км від витоку. Ну то таке... 

Короче в арсеналі окрім двох зазначених воблерів, були старий добрий Yo Zuri L minnow F198 та дві копії його страшенького брата -  Strike Pro Mustang minnow.

Глибина 1-1,5 м, дно вкрите -водослями, які своїм ростом десь до кінця місяця закриють майже все плесо. 

Почав ловити десь в другій годині дня. Перший в бій Strike Prо. Чому він? Бо вже перевірений і знаю що ловить. Проводка нешвидка,рівномірна. Десь з 10 разу - щупачок майже під берегом взяв

Далі перейшов до експериментів. Оскільки подібних воблерів я не мав, то про практику проводки звичайно читав  в інеті. Почав з Джакала. Я вичитав, що цей воб по пасивній щуці , що вимагає повільного твічу і довгих пауз, на яких сама ймовірна атака щуки. Не приніс він мені результату в той день . Хоча гра мені його сподобалась, і він дійсно для неглибоких місць і летить не погано. З великими надіями поклав його в коробку.

Khamsin явно важче, що сказалось на політних властивостях, однак мінус був той, що він збирав всю "кропивку" з дна. Однак на нього активно відзивався хижак:

Причому і цьогорічки і доволі часто:

Наступного ранку з 5 години вже на воді. Почав з Джакала і ноль. Перейшов на Strike Pro взяв дві щучки на на Юзурика - окунця. Буденні справи заставили о 8 зібратись додоми.

Важко вивести мораль цієї басні, але напрошується висновок, що кожен воблер по-своєму добрий, просто для кожного є своє місце, пора, і риба.

развернуть

Вереснева щука

Вереснева щука Фото №1

Сиджу зараз в офісі - а за вікном - щуча погода. Якби ж така погода на вихідні. На минулих вихідних дорвався нарешті до спінінга. 

Субота - холодний і пасмурний ранок. Все показує на дощ. Рибалка - не може не радувати:

 

 

Все ловилось на воблерки, сусідні рибалки також тягали і на вертушки і на силікон.

Неділя - сонячно, помітно тепліше. Окунець - з другого  забросу: 

 

 

А далі  -  глухо як в танку. Переполоскав всі приманки з коробки. Навіть не видно було як вона ганяє малька.

Висновок по двох днях такий: якщо в щуки апетит - то вона не перебирає приманками.Мабуть цей апетит визначає погода.... 

развернуть

Дебют по голавлю.

Дебют по голавлю. Фото №1

Вже другий рік освоюю спінінг. Ну так, сказати, став на серйозні рельси. А так з шкільних років болію риболовлею. 

Дитинство моє проходило в Чуднівському районі, біля витоку річки Тетерів 9-10 км. Тому про види риб, види риб які водяться в більших річках. доводилось лише читати з літератури. А зараз, дякуючи долі, маюможливість і ловити їх. 

Голавль був наступним після жереха. Вибрав для дебютної його ловлі річку Горинь біля міста Нетішин. Чому так і там? Тому що окрім рибалки було ще дві цілі: зутрітися з колегою, якому перепало в тих краях заробляти та побувати на місцевому мотосльоті "Реактор 2012". Так мотоцикли, то ще моя неперобна хвороба. В пятницю після роботи в 17-00 виїзд по новій трасі в напрямку Рівного, і в 21.00 ми з колегою вже в місцевому "Фуршеті" готуємось до душевної зустрічі. Посиділи як належить і на наступного дня в 6-00 (раніше при всьому бажані не осилив встати) я вже на Горині.

Прекрасно погода і місцевість радує око. Свіже повітря і легкий вітерець наповнює душу відчуттям свободи від повсякденної міської шумної метушні. Забуваєшся від усіх проблем. Але ціль, не покидає мебе - потрібно хоча б відчути як то воно той голавль, хоча б клює. Арсенал приманок в мене поки що незначний, в основному зробив стаку на Зурики 33 і 44 розміру та Страйк про. Пройшов може з кілометр по узбережжю - глухо. Вирішив наблизитись до міста,щоб зустріти когось подібного до себе, щоб розпитати чи взагалі тут щось ловиться. Так і сталось зустрів місцевого також із спінінгом  - в нього в улові два голавлика грам по 300. Все - азарт в мене попер через верх. В межах міста на річці зявились перекати, є завороти, кручі, місця із швидкою течією і повільною, різні глибини. Почав обловлювати місця в районі павших дерев, для цього довелось забродити у воду так як воблер часто чіпляв водорослі. Після кількох закидів - побачив головля .супруводжує воблер, але побачивши мене, зникає. Думаю -  що не так? Можливо змінити проводку? Поставив замість 33 Зурика 44 -він в мене універсал завжди і скрізь. Занув -раз і є, взяв, тільки воблер торкнувся води. Невеличкий, правда, але не в розмірі справа. Ура. .

Дуже бойова рибка, порівняно з київськими судачками -небо і земля. Змінив місце -через хвилин 20 піймав ще одненького.

 

Потім час вимагав повертатися. Далі був мотозліт газ-квас і так далі. Наступний ранок був дощовий  - так що дві години рибалки не принесли жодного результату.

 

Але то не зіпсувало настрою, початок покладено...

развернуть
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!