Управління Держрибагентства у Чернігівській обл. (Чернігівський рибоохоронний патруль)

Украина, Чернигов
5 подписчиков
436 / 0.93
Предпочитаемые сообщества:
darg,
Он с нами с 15.06.2020 07:11:32 г.

Чернігівським рибоохоронним патрулем за сім днів викрито 27 порушень Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем за сім днів викрито 27 порушень Правил рибальства Фото №1

З 16 по 23 вересня 2021 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 27 порушень Правил рибальства. Так, виявлено п’ять порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) та 20 - за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства).

Крім цього, складено два акти виявлення безхазяйного майна, згідно яких з водойм вилучено 6 кг риби та 8 од. сіток.

Всього у порушників вилучено 16 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 15 од. заборонених знарядь лову. Накладено штрафів на суму 2 000 грн. Загальна сума збитків, завданих рибному господарству України, склала 3 230 грн.

Для прикладу, 17 вересня на озері поблизу с. Мале Устя Сосницької громади виявлено місцевого жителя з сіткою зяберною (одностінною). В протизаконний спосіб порушник виловив 7 кг риби: плітка – 14 екз., карась сріблястий – 7 екз., по 3 екз. окуня і ляща, по 2 екз. щуки і лина та 1 екз. плоскирки. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 2 822 грн.

На порушника Правил рибальства складений протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП, який направлено до Сосницького районного суду для винесення рішення про притягнення винної особи до відповідальності. Незаконно добуті водні біоресурси та заборонене знаряддя лову вилучено.

Якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову, прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» Чернігівського рибоохоронного патруля (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

 

развернуть

Двох браконьєрів з Сумщини притягнуто до відповідальності, - Чернігівський рибоохоронний патруль

Двох браконьєрів з Сумщини притягнуто до відповідальності, - Чернігівський рибоохоронний патруль Фото №1

Новгород – Сіверським районним судом 16 вересня 2021 року винесено два рішення про визнання винними у скоєнні адміністративних правопорушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубі порушення Правил рибальства) двох жителів м. Шостка Сумської області.

Так, відповідно до рішення суду громадяни сплатить штраф до державного бюджету у розмірі 340 грн кожний та збитки у розмірі 6 307 грн.

Крім того, суд зобов’язав кожного громадянина сплатити судовий збір у розмірі 454 грн.

Нагадаємо, що цих порушників було виявлено Чернігівським рибоохоронним патрулем 12 серпня 2021 року на озері поблизу с. Гірки Новгород - Сіверської громади. Громадяни виловили на двох 28 кг риби: карась сріблястий – 103 екз., лин - 32 екз., окунь - 12 екз., плітка – 2 екз. та по 1 екз. щуки, в’юна і ротана, чим перевищили дозволену добову норму вилову риби більше ніж у чотири рази.

Після винесення вироку суду у порушників є 15 днів для добровільної сплати штрафу. Якщо у зазначений термін штраф не сплачено постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. В такому випадку сума штрафу подвоюється. Збитки сплачуються у розмірі, визначеному рішенням суду.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що за грубе порушення Правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову - вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних біоресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену добову норму вилову), відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачений штраф у розмірі від 340 до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів.

За незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 249 ККУ. Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 17 000 до 51 000 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею караються штрафом від 51 000 до 85 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

В Управлінні Держрибагентства у Чернігівській області цілодобово функціонує телефонна «гаряча лінія»: (099) 112–13-44 та (0462) 93-75-57. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби чи сіток - прохання невідкладно повідомляти за вказаними номерами телефонів.


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

развернуть

Запрошуємо орендарів водойм (суб’єктів аквакультури) на онлайн-нараду, -Чернігівський рибоохоронний патруль

Запрошуємо орендарів водойм (суб’єктів аквакультури) на онлайн-нараду, -Чернігівський рибоохоронний патруль Фото №1

Чернігівський рибоохоронний патруль запрошує суб’єктів аквакультури, які використовують водні об’єкти для рибогосподарських цілей, на практичне навчання з роз’яснення інструкції із заповнення форми звітності 1 А-риба (річна) «Виробництво продукції аквакультури за 2021 рік».

Захід відбудеться 28 вересня 2021 року об 11 годині із застосуванням сервісу для проведення онлайн-конференцій Cisco WebEx Meetings.

Нагадуємо, що усі суб’єкти аквакультури зобов’язані щороку до 10 січня подавати звітність за формою № 1 А – риба (річна).

Також попереджаємо орендарів про можливе припинення договору оренди у разі невиконання норм законодавства, в тому числі неподання звітності про обсяги виробництва продукції аквакультури. Дане рішення було прийнято на спільній нараді з Чернігівською облдержадміністрацією.

Для отримання паролю доступу до онлайн-наради необхідно звернутися до Чернігівського рибоохоронного патруля за телефонами (0462) 676-038, (097) 376–80-16 або на електронну адресу chernigivryboohorona@i.ua.


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруляразвернуть

Заборона на вилов раків завершується. Які правила діють

Заборона на вилов раків завершується. Які правила діють Фото №1

21 вересня 2021 року на водоймах Чернігівщини закінчується заборона на вилов раків, яка тривала з 1 серпня по 20 вересня (включно).

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує основні правила, яких потрібно дотримуватись під час лову раків, щоб не завдати збитку ні собі, ні природі.

Дозволені знаряддя лову:

- раколовка - "хапка" діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм;

- волосінь з приманкою і рогаткою та «розщіпом» - не більше п’яти снастей на ловця;

- ручне збирання.

Норма вилову:

- не більше 30 екз. на водоймах загального користування;

- не більше 50 екз. на водоймах де впроваджене платне рибальство.

Дозволений розмір:

- не менше ніж 10 см. Вимірюється рак по спині тіла від середини ока до кінця центральної пластини хвостового плавника.

Забороняється вилов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Відповідальність за порушення правил вилову раків:

-  адміністративний штраф до 680 грн.;

-  компенсація збитків у розмірі 25,5 грн. за кожен екземпляр.

Чернігівський рибоохоронний патруль звертається до кожного свідомого громадянина з розумінням віднестися до збереження водних біоресурсів нашого краю. Про будь-які відомі факти порушення Правил рибальства чи збуту водних біоресурсів просимо оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибпатруля (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).


Чернігівський рибоохоронний патруль

развернуть

Чернігівський рибоохоронний патруль зібрав понад 300 кг сміття на берегах річок області

Чернігівський рибоохоронний патруль зібрав понад 300 кг сміття на берегах річок області Фото №1

Чернігівський рибоохоронний патруль зібрав понад 300 кг сміття на берегах річок області

 

17 вересня 2021 року рибоохоронним патрулем Чернігівщини в рамках Міжнародного дня чистих берегів» проведено акцію «Звільнимо рибу від сміття разом».

Працівниками рибпатруля прибрано майже 4 га прибережної смуги р. Десна, в районі автомобільного мосту передмістя м. Чернігів, в м. Остер вздовж центрального пляжу та поблизу рятувальної водолазної станції та біля с. Горбово Новгород – Сіверської громади. Також відповідні заходи були проведені на березу озера у міському парку культури м. Бахмач

До прибирання берегів водойм Чернігівщини долучилися рідні та друзі працівників рибпатруля.

Всього було зібрано більше 100 мішків сміття, переважно це були пластикові пляшки з під різноманітних напоїв, жерстяні банки та склотара.

Закликаємо громадян, виходячи на природу, не забувайти прибрати за собою, не лінуватися сортувати сміття. Своїм прикладом навчіть дітей дбайливо ставитися до навколишнього середовища.

Акція «Звільнимо рибу від сміття разом» необмежена в часі. Просимо громадськість долучитися до даного заходу. Знайдіть вільний час вийти і прибрати береги водойм вашої громади.

Довідкова інформація:

Експерти ООН наголошують, що пластикове сміття вбиває величезну кількість риб та руйнує екосистему Світового океану. Щорічно до водойм нашої планети потрапляє близько 8 млн тонн пластикових відходів. Якщо людство не відмовиться від пластикових пляшок, пакетів, посуду та косметики з пластиковими мікрочастками, до 2050 року в Світовому океані пластику буде більше, ніж риби.

Забруднення планети відходами пластика перетворюється на справжню екологічну катастрофу. Тому скорочення використання пластику в побуті – це ті маленькі екокроки, які ви можете зробити вже сьогодні аби зберегти нашу планету.


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля.


развернуть
Показать еще
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!