Управління Держрибагентства у Чернігівській обл. (Чернігівський рибоохоронний патруль)

Украина, Чернигов
5 подписчиков
156 / 1.22
Предпочитаемые сообщества:
darg,
Он с нами с 15.06.2020 07:11:32 г.

Червонокнижні види риб Чернігівщини. Рибець малий

Червонокнижні види риб Чернігівщини. Рибець малий Фото №1

Чернігівський рибоохоронний патруль продовжує рубрику про риб, занесених до Червоної книги України, які можуть зустрічатися у водоймах на території Чернігівської області. В попередніх матеріалах ми вже розповідали про миня річкового, марену дніпровську, стерлядь прісноводну, яльця звичайного, йоржа носаря, бистрянку російську, карася звичайного або золотого та вирезуба причорноморського. Наступний представник – рибець малий .

Рибець малий (Vimba tenella) відноситься до класу Променепері риби (Actinopterygii), ряду - Коропоподібні (Cypriniformes), родини - Коропові (Cyprinidae). Один з 20-ти видів роду, один з 2-х видів роду у фауні України.

Був поширений у водоймах західного Закавказзя та Криму. В Україні жив у гірських річках Кримського півострова та річках Чорноморського басейну. Це придонна зграйна жила риба. Зустрічалася в річках, які впадають у море, в місцях зі швидкою течією та піщано-глинистим або кам’янистогальковим дном. Нерест відбувається у травні–червні. Живиться дрібними безхребетними тваринами.

Має відносно видовжене, помірно високе, стиснуте з боків тіло менше, ніж у рибця звичайного. За спинним плавцем, аж до основи хвостового плавця тягнеться гострий кіль, вкритий зігнутими посередині лусками. На голові за ніздрями починається кіль, який доходить до початку спинного плавця. Цей кіль приблизно у першій половині не вкритий лускою, голий. На череві, між черевними і підхвостовим плавцями, є також не вкритий лускою кіль. Верхня частина підхвостового плавця має значну виїмку. Рило конічне, м'ясисте, помітно видається над ротом, але менше, ніж у рибця звичайного. Рот нижній, його куточки не досягають вертикалі від переднього краю ока. Зяброві тичинки короткі, розміщені зрідка. Глоткові зуби розташовані в один ряд, при кінці гачкоподібно загнуті, не прилягають один до одного, між ними завжди є вільний простір. Жувальна поверхня перших чотирьох зубів зрізана косо. П'ятий зуб (іноді й четвертий) завжди з загостреною, гачкоподібно загнутою вгору, незрізаною жувальною поверхнею.

Рибець малий у 1994 році був занесений до Червоної книги України, списків Бернської конвенції і МСОП та Європейського червоного списку, як зниклий вид. Причинами зникнення вважаються обміління річок, особливо пригирлових ділянок; забруднення води, надмірний вилов.

Так як дана риба віднесена до Червоної книги України, вилов її заборонений.

За порушення заборони відповідно до ст. 90 КУпАП передбачена відповідальність у вигляді штрафу для фізичних осіб від 340 до 510 грн, для посадових осіб від 510 до 850 грн.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2012 № 1030 визначений розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України. Так, за один екземпляр виловленого рибця малого розмір компенсації складає 348 грн.

За порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно - заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України згідно ч. 2 ст. 88 - 1 КУпАП передбачений штраф у розмірі від 1 700 до 3 655 грн з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу.

Якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства чи незаконному збуту водних біоресурсів прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» Чернігівського рибоохоронного патруля за номерами телефонів (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

развернуть

На Козелеччині рибпатрулем викрито браконьєрів з 9 кг незаконно добутої риби

На Козелеччині рибпатрулем викрито браконьєрів з 9 кг незаконно добутої риби Фото №1

15 жовтня 2020 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Козелецького району викрито грубе порушення Правил рибальства.

На озері поблизу с. Самійлівка двоє чоловіків виловлювали рибу за допомогою 2 од. сіток. До тенет браконьєрів потрапило 9 кг риби: щука - 11 екз., плітка – 34 екз. по 2 екз. лина і окуня та по 1 екз. синця і карася золотого (червонокнижного). Збитки, завдані рибному господарству України, склали 7 317 грн.

На місце вчинення правопорушення було викликано слідчо - оперативну групу Козелецького ВП ГУНП в Чернігівській області.

Браконьєрами виявились мешканці с. Озерне та с. Савин. На правопорушників складені протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП, які будуть направлені до Козелецького районного суду для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності.

Нацполіцією відомості про кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Незаконно добуту рибу та заборонені знаряддя лову вилучено.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» патруля (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

развернуть

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєрів, які завдали збитків у розмірі понад 7 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєрів, які завдали збитків у розмірі понад 7 тис.грн Фото №1

14 жовтня 2020 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками національної поліції Чернігівщини на водоймах Борзнянського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

На озері поблизу с. Березівка двоє осіб виловлювали рибу за допомогою сітки зяберної (одностінної). До тенет браконьєрів потрапило 7 кг водних біоресурсів: плітка – 44 екз., окунь – 9 екз., лящ – 8 екз., по 5 екз. плоскирки і в’язя, по 1 екз. синця, лина, білизни і щуки та 4 екз. раків. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 7 004 грн.

На місце вчинення правопорушення було викликано слідчо - оперативну групу Борзнянського ВП ГУНП в Чернігівській області.

Браконьєрами виявились мешканці м. Ніжин та с. Степанівка. На правопорушників складені протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП, які будуть направлені до Борзнянського районного суду для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності.

Нацполіцією відомості про кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Незаконно добуті водні біоресурси та заборонене знаряддя лову вилучено.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» патруля (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).

Джерело ; сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

развернуть

До уваги орендарів водних об’єктів (суб’єктів аквакультури)

До уваги орендарів водних об’єктів (суб’єктів аквакультури) Фото №1

Управління Державного агентства рибного господарства у Чернігівській області нагадує, що всі суб'єкти аквакультури зобов'язані подавати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства, звітну інформацію щодо обсягів виробництва продукції аквакультури до 10 січня наступного за звітним роком за формою № 1 А-риба (річна) (ч. 2 ст. 5 Закону України «Про аквакультуру»).

Звітність включає в себе інформацію про обсяги вселення, вирощування та вилову риби. Форма річної звітності з виробництва продукції аквакультури № 1 А - риба (річна) та інструкція з її заповнення затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 21.03.2012 № 141 доступна за посиланням.

Крім того, суб'єкти аквакультури повинні дотримуватись вимог, зазначених в наказі Міністерства аграрної політики та продовольства України від 30.01.2013 № 45 «Про затвердження Зон аквакультури (рибництва) та рибопродуктивності по регіонах України», яким визначається продуктивність одного гектару виробничих потужностей в залежності від кліматичних умов (природно-географічних зон України), з урахуванням екстенсивного/інтенсивного ведення технологічних процесів вирощування товарної риби та природної продуктивності водойм.

Звіт 1 А-риба (річна) необхідно подати до Управління Державного агентства рибного господарства у Чернігівській області, на адресу 14005, м. Чернігів, вул. Пятницька, 69, до 10 січня 2021 року, з підписами та мокрими печатками.

За консультаціями, щодо заповнення звіту 1 А риба (річна), можна звертатися до відділу іхтіології та регулювання рибальства за телефоном (0462) 727 - 135.

Також попереджаємо орендарів про можливе припинення договору оренди у разі невиконання норм законодавства, в тому числі неподання звітності про обсяги виробництва продукції аквакультури. Дане рішення було прийнято на спільній нараді з Чернігівською облдержадміністрацією.


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля


развернуть

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито порушників із червонокнижним йоржем носарем

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито порушників із червонокнижним йоржем носарем Фото №1

Восьмого жовтня 2020 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками екологічної інспекції Чернігівщини на водоймах Новгород - Сіверського району викрито порушення Правил рибальства.

На р. Десна, поблизу с. Лісконоги двоє мешканців Сумської області рибалили за допомогою вудок та добули на двох 9 екз. червонокнижного йоржа носаря, загальною вагою 0,5 кг.  Завдано збитків рибному господарству України у розмірі 1 485 грн.

На порушників складені протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 90 КУпАП, які будуть направлені до Новгород-Сіверського районного суду для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності. Санкція даної статті передбачає накладення штрафу на громадян від 340 до 510 грн і на посадових осіб - від 510 до 850 грн з конфіскацією незаконно добутого. Рибу вилучено.

Якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства чи збуту водних біоресурсів прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля Чернігівщини (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).

Довідкова інформація:

Йорж носар у 2009 році був занесений до Червоної книги України, Європейського червоного списку, МСОП, як зникаючий вид, вилов якого заборонений.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2012 № 1030 визначений розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України. Так, за один екземпляр виловленого йоржа носаря розмір компенсації складає 165 грн.

Більше про йоржа носаря можна дізнатися за посиланням.


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля


развернуть
Показать еще
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!