Управління Держрибагентства у Чернігівській обл. (Чернігівський рибоохоронний патруль)

Украина, Чернигов
5 подписчиков
308 / 1.2
Предпочитаемые сообщества:
darg,
Он с нами с 15.06.2020 07:11:32 г.

Рибалки – промисловики Чернігівщини долучилися до акції «Допоможемо рибі перезимувати»

Рибалки – промисловики Чернігівщини долучилися до акції «Допоможемо рибі перезимувати» Фото №1


Погодні умови лютого 2021 року стали несприятливими для зимівлі водних біоресурсів. У ході моніторингу водойм Чернігівським рибоохоронним патрулем було встановлено зменшення вмісту кисню у воді, що може згубно вплинути на рибу та інших водних мешканців.

На заклик патруля - допомогти рибі перезимувати, відгукнулись небайдужі громадяни та користувачі, що займаються промисловим виловом риби.

Так, 22 лютого 2021 року на озерах поблизу с. Смолин Гончарівської громади рибалки – промисловики своїми силами, за власний кошт, прорубали величезні ополонки та провели аерацію водойми.

Площа водних об’єктів підконтрольних Чернігівському рибоохоронному патрулю складає понад 60 тис. га. Власними силами працівники патруля не можуть впоратись з явищем задухи на водоймах області.

Тому звертаємось до всіх рибалок, орендарів ставків, користувачів та всіх небайдужих громадян допомогти рибі перезимувати, попередити масову загибель водних живих ресурсів у річках, ставках, озерах, водосховищах тощо.

У разі виявлення фактів задухи риби - одразу телефонуйте до Чернігівського рибоохоронного патруля за номерами телефонної «гарячої лінії»: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57.


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

развернуть

Чернігівський рибоохоронний патруль та ГО «Рибалки Сосниччини» рятували рибу від задухи

Чернігівський рибоохоронний патруль та ГО «Рибалки Сосниччини» рятували рибу від задухи Фото №1

22 лютого 2021 року на території Сосницької громади державні інспектори Чернігівського рибоохоронного патруля разом з представниками ГО «Рибалки Сосниччини» провели акцію «Допоможемо рибі перезимувати».

На озері поблизу с. Велике Устя гуртом було прорубано та облаштовано понад 20 «душників».

Чернігівський рибоохоронний патруль закликає громадян проводити моніторинг стану водойм та території своїх громад.

Окрім того, що ви можете попередити масову загибель риби, ще й запобігти браконьєрству. Оскільки риба «на придуху» легка здобич для недобросовісних рибалок.

Про факти браконьєрства та ознаки задухи риби просимо повідомляти на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

развернуть

Чернігівські рибоохоронці рятують рибу від задухи

Чернігівські рибоохоронці рятують рибу від задухи Фото №1

Цьогоріч зима порадувала нас рясним снігом і морозцем, від якого ми вже відвикли протягом декількох останніх років.

Сніжна і морозна зима радує любителів зимових розваг, а от водним біоресурсам непереливки.

Для життя рибам та іншим водним організмам потрібен кисень. Запаси кисню у природних водоймах поповнюються за рахунок розчинення його у воді з повітря та фотосинтезуючої діяльності водоростей. В обох випадках взимку перешкодою є лід та сніг на ньому.

Процеси поглинання кисню у зимових водоймах не припиняються, фотосинтезуюча здатність водоростей мінімальна, за відсутності надходження кисню з повітря акумульовані осінні запаси розчиненого у воді кисню дуже виснажуються, і як наслідок виникає задуха, що може призвести до масової загибелі риби та інших водних живих організмів.

Найбільш простою візуальною ознакою такого негативного явища є скупчення біля поверхні води (в прорубаних ополонках) молоді риби, водних жуків та плаваючих личинок комах. Це вже сигнал на сполох - ситуація критична! У такому разі варто негайно вживати відповідних заходів.

Під час проведення моніторингу зимівлі риби Чернігівським рибоохоронним патрулем встановлене зниження вмісту кисню у воді. Тому було прийнято рішення негайно вийти на водойми області з метою порятунку водних біоресурсів від задухи.

19 лютого 2021 року державні інспектори Чернігівського рибоохоронного патруля, громадські інспектори та працівники сектору водної поліції прорубали більше двадцяти ополонок на оз. Глушець Чернігівської громади. Напередодні подібні заходи були проведені на озерах Остерської громади, і плануються в подальшому. Але своїми силами 14 інспекторів не справляться!

Тому Чернігівський рибоохоронний патруль звертається до всіх рибалок області, орендарів водних об’єктів, користувачів та всіх небайдужих громадян допомогти рибі перезимувати, попередити масову загибель водних живих ресурсів у річках, ставках, озерах, водосховищах області.

Найпоширенішим та найпростішим заходом попередження явищ задухи є прорубування ополонок для забезпечення доступу у водойми атмосферного кисню. Для того, щоб ці ополонки не замерзали та довго слугували джерелом насичення води киснем, в них потрібно вставляти снопи, виготовлені з трубчастих стебел рослин, наприклад, очерету.

Довідкова інформація:

За науковими даними, мінімальний вміст кисню (мгО2/дм3) у воді в зимовий період, необхідний для виживання риб, має різні показники (щука, окунь, плітка, короп, лящ – 4,0; вугор річковий – 3,6; білий амур – 3,0). Найбільш витривалими до вмісту кисню є в’юн (0,8), карась сріблястий (1,0), лин (2,0). При цьому мінімально допустима рибогосподарська норма становить 4,0 мгО2/дм3.


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля


развернуть

На Новгород – Сіверщині рибоохоронний патруль рятував рибу від задухи

На Новгород – Сіверщині рибоохоронний патруль рятував рибу від задухи Фото №1

Протягом двох днів з 20 по 21 лютого 2021 року інспектори Чернігівського рибоохоронного патруля разом з небайдужими громадянами проводили заходи з попередження явищ задухи водних біоресурсів на водоймах Новгород – Сіверської громади. На озерах «Красне» та «Горіхове», поблизу с. Гірки було пробито та облаштовано очеретом біля 100 ополонок та понад 20 «душників». Нагадаємо, що напередодні подібні заходи проводилися Чернігівським рибоохоронним патрулем на водоймах Козелецької та Чернігівської громад. Закликаємо рибалок – любителів, промисловиків, орендарів водних об’єктів, очільників територіальних громад та просто небайдужих громадян до організації та проведення широкомасштабних акцій з порятунку риби! Не будьте байдужими! Допоможіть водним біоресурсам перезимувати! У разі виявлення задухи риби одразу телефонуйте до Чернігівського рибоохоронного патруля за номерами телефонної «гарячої лінії»: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57.

Довідкова інформація:

Характерною ознакою нестачі кисню у воді є масове скупчення малька і водних комах біля прорубаної лунки.


развернуть

На Козелеччині провели заходи по боротьбі із зимовою задухою риби

На Козелеччині провели заходи по боротьбі із зимовою задухою риби Фото №1

18 лютого 2021 року на заклик державного інспектора Остерської рибоохоронної дільниці Чернігівського рибоохоронного патруля долучитися до профілактичних заходів по боротьбі із задухою відгукнулась громада Козелеччини. Спільними зусиллями працівників рибоохорони та небайдужих громадян було прорубано ополонки на озерах Остерської громади. На озерах «Солонецьке», «Довге», «Бистре» та «Квітошине» було прорубано та облаштовано очеретом 15 великих ополонок. Головний державний інспектор Петро Курач закликав небайдужих громадян долучатися до заходів по боротьбі із задухою на водних об’єктах територіальних громад області. Від того, як перезимує риба у наших водоймах будуть залежати і майбутні улови. Природні ресурси – власність українського народу і дбати про їх збереження і примноження маємо всі разом. У разі виявлення замору риби - одразу телефонуйте до Чернігівського рибоохоронного патруля за номерами телефонної «гарячої лінії»: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57.
развернуть
Показать еще
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!