Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом 2020 року за зверненнями на «гарячу лінію» викрито 19 порушень


Чернігівський рибоохоронний патруль дякує громадянам за звернення на «гарячу лінію» щодо виявлених вами порушень Правил рибальства та незаконного продажу водних біоресурсів і заборонених знарядь лову. Саме завдяки вашій небайдужості нам вдається затримувати порушників на «гарячому», вилучати з водойм сітки та інші заборонені знаряддя лову, реагувати щодо недобросовісних реалізаторів риби невідомого походження без сертифікатів якості.

Так, протягом 2020 року на телефони «гарячої лінії» Чернігівського рибоохоронного патруля надійшло 33 звернення громадян.

За наданням роз’яснень з питань дотримання Правил любительського та спортивного рибальства, встановлення термінів нерестової заборони, розташування зимувальних ям та інших питань звернулось п’ять громадян, які отримали професійні консультації.

По 28 повідомленнях державні інспектори здійснили рейдові виїзди на водойми для фіксування можливих правопорушень.

В ході проведених перевірок по 16 повідомленнях інформація не підтвердилась.

По 12 повідомленнях було зафіксовано 19 фактів порушень Правил рибальства та незаконного продажу водних біоресурсів. Складено 16 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) та один протокол за ст. 88 - 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів).

Крім цього, складено два акти виявлення безхазяйного майна, згідно яких з водойм вилучено 6 кг риби та 6 од. сіток.

Всього у правопорушників за фактами викладеними у зверненнях громадян на «гарячу лінію» вилучено 21 од. заборонених знарядь лову та 35 кг водних біоресурсів. Нараховано збитків, завданих рибному господарству, у розмірі 19 938 грн.

Для прикладу, 11 липня на «гарячу лінію» Управління надійшло повідомлення, що на водосховищі поблизу с. Пакуль двоє невідомих громадян «бреднем» виловлюють рибу. Прибувши на місце скоєння правопорушення державні інспектори Чернігівського рибоохоронного патруля склали два протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства). У порушників вилучено 4 кг водних біоресурсів: 124 екз. раків, 2 екз. щуки та 1 екз. окуня та заборонене знаряддя лову – сітку «бредень». Завдано збитків рибному господарству України у розмірі 3 859 грн. Порушниками виявилися жителі с. Пакуль Чернігівського району. Рішеннями Чернігівського районного суду від 13.08.2020 даних громадян притягнуто до адміністративної відповідальності. На двох порушники сплатять заподіяні рибному господарству України збитки та по 340 грн штрафу і по 420 грн судового збору кожен.

30 листопада на «гарячу лінію» Чернігівського рибоохоронного патруля зателефонувала мешканка Новгород – Сіверського району та повідомила, що вона є свідком неправомірних дій невідомої особи. Громадянка зазначила, що на р. Десна, біля с. Юхнове чоловік розтравляє сітки. На місце вчинення правопорушення виїхав інспектор рибпатруля. У правопорушника було вилучено 4 од. сіток зяберних (одностінних) та 3 кг риби: окунь - 19 екз. та плітка - 16 екз. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 1 683 грн. Браконьєром виявився житель м. Шостка Сумської області.

На порушника складений протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП, який було направлено до Новгород – Сіверського районного суду для винесення рішення про притягнення винної особи до відповідальності. Станом на 28.12.2020 суд рішення по даному факту ще не виніс.

Нагадаємо, що реєстрація звернень громадян на «гарячу лінію» має свою, встановлену законодавством, процедуру. Відповідно до ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» у зверненні має бути обов’язково зазначено прізвище, ім’я, по-батькові, місце проживання громадянина та викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання тощо. Відповідно, якщо ви не хочете назвати таку інформацію – ми не маємо змоги зафіксувати ваше звернення.

Знайте, що для перевірки вашого повідомлення повинна виїхати рейдова група, яка складається не менше ніж з трьох осіб. Для того, щоб раціонально витрачати людські та матеріальні ресурси, черговий обов’язково запитає зворотній номер телефону на який можуть зателефонувати державні інспектори рибоохорони, щоб скоординувати свої дії. Без зворотного зв’язку рибпатрульні також не будуть реагувати на повідомлення. Просимо поставитися до цього з розумінням. Адже надходять дзвінки і від самих правопорушників для того, щоб відволікти увагу інспекторів від місця скоєння правопорушень.

Нагадуємо, що «гаряча лінія» Чернігівського рибоохоронного патруля: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 працює цілодобово сім днів на тиждень.

Оперативно повідомляйте на «гарячу лінію» про порушення рибоохоронного законодавства, таким чином ви допоможете зберегти водні біоресурси та покарати порушників Правил рибальства.


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!