Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом листопада зафіксовано 153 порушення Правил рибальства, вилучено 251 кг незаконно добутих водних біоресурсів та понад 4 км сіток


Протягом листопада 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 153 порушення Правил рибальства. Зокрема, викрито 24 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), з них три з ознаками кримінальних правопорушень. Також складено 77 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства); сім - за ст. 88 - 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів).

Крім цього, складено 45 актів виявлення безхазяйного майна, згідно яких з водойм вилучено 83 кг риби та 130 од. заборонених знарядь лову, з них 125 од. сіток, загальною довжиною 3 371 метра.

«Всього у порушників у листопаді вилучено 251 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 173 од. заборонених знарядь лову, в тому числі 164 од. сіток, загальною довжиною 4 192 метрів. Накладено штрафів (за постановами судів та органів рибоохорони) на суму 18 235 грн. Загальна сума збитків, завданих рибному господарству України, склала 42 736 грн», - зазначив начальник Управління Держрибагентства у Чернігівській області Микола Каленюк.

Нагадаємо найрезонансніші правопорушення, що були викриті Чернігівським рибоохоронним патрулем у ході спільних рибоохоронний рейдів разом з представниками Національної поліції та Чернігівського прикордонного загону протягом листопада поточного року.

13 листопада на р. Десна, поблизу с. Хибалівка Куликівського району викрито двох жителів с. Кропивне, які за допомогою остей виловили 5 кг риби: щука – 8 екз., судак – 4 екз., по 3 екз. головня і окуня, 2 екз. підуста та по 1 екз. ляща і плітки. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 5 185 грн.

Того саме дня р на р. Десна, поблизу с. Количівка виявлено двох осіб - мешканців м. Чернігів та с. Сновянка, які з човна за допомогою остей добули понад 8 кг риби: окунь – 36 екз., щука – 16 екз. та по 1 екз. лина і в’язя. Завдано збитків у розмірі 6 307 грн.

14 листопада на р. Дніпро, поблизу с. Дніпровське викрито мешканеця м. Чернігів, який ловив рибу з човна за допомогою сітки зяберної (одностінної). В протизаконний спосіб порушник добув понад 10 кг риби: щука - 22 екз., плітка – 14 екз., лин – 1 екз. та карась золотий (червонокнижний) - 1 екз. Збитки склали 9 119 грн.

На місце вчинення правопорушень було викликано слідчо - оперативні групи районних відділів поліції ГУНП в Чернігівській області. На правопорушників складені протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП, які будуть направлені до районних судів області для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності. Незаконно добуті водні біоресурси та заборонені знаряддя лову вилучено.

Нацполіцією відомості про кримінальні правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що з 1 листопада 2020 року на Чернігівщині діє заборона на вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах. З розташуванням зимувальних ям у водоймах на території області можна ознайомитися на інтерактивній карті за посиланням.

З початку дії заборони патрулем складено 60 адміністративних протоколів на порушників Правил рибальства на зимувальних ямах, накладено штрафів на загальну суму 5 360 грн.

Якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову, прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» патруля (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!