Держрибагенство запрошує національних виробників риби та рибної продукції до співпраці на «Prozorro»


Рибне господарство – це частина продовольчого сектора України, яка повинна забезпечувати населення продуктами харчування білкового походження. Окрім харчових властивостей, продукцію рибництва та рибальства використовують і в інших суміжних галузях, зокрема в медицині, косметології, тваринництві тощо.

Центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері рибного господарства та рибної промисловості, охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства є Державне агентство меліорації та рибного господарства України (Держрибагентство).

Зараз одним з першочергових завдань Держрибагентства є забезпечення громадян України рибою та рибною продукцією вітчизняного виробництва.

Наразі Держрибагентством опрацьовується питання щодо підтримки національних виробників риби та рибної продукції шляхом розширення джерел збуту такої продукції, зокрема через систему публічних закупівель «Prozorro».

Відтак, у результаті аналізу публічних закупівель проведених через електронну систему «Prozorro» у 2021 році було виявлено, що органи державної влади, органи місцевого самоврядування, державні, комунальні установи чи організації під час здійснення закупівлі риби та рибної продукції надають перевагу видам риб, які імпортуються з інших держав. В основному це види риб, до яких Україна не має доступу, і які видобуваються виключно у водах Світового океану та виключних (морських) економічних зонах інших держав (мерлуза (хек), минтай, оселедець, скумбрія, сардини, сардинела).

Розширення видового складу водних біоресурсів під час виставлення лотів, за рахунок риб, що вирощуються або видобуваються українськими підприємцями, надало б імпульс для розвитку рибного господарства через додаткові сегменти ринку.

З метою обговорення зазначеного вище питання та пошуку інструментів покращення конкурентного середовища в галузі рибного господарства з врахуванням інтересів національних виробників 09 лютого 2022 року Держрибагентством було проведено нараду за участю представників центральних органів виконавчої влади, галузевих організацій та керівників підприємств, що здійснюють рибогосподарську діяльність.

Відповідно до результатів зазначеної наради, з метою створення конкурентного середовища між вітчизняною та іноземною продукцією рибного господарства під час здійснення публічних закупівель, визначення реальних виробничих потужностей та здійснення подальших заходів щодо сприяння участі вітчизняних суб’єктів господарювання у таких закупівлях Держрибагентство просить національних виробників риби та рибної продукції у строк до 01 березня 2022 року надати (e-mail: economy.gov.ua) інформацію стосовно наявних можливостей виробництва риби та рибної продукції українського походження за формою, яку необхідно скачати за посиланням.


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!