Суд притягнув до відповідальності порушників нерестової заборониСосницьким районним судом 20 травня 2021 року винесено ряд рішень про визнання винними у скоєнні адміністративних правопорушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства) мешканців Сосниччини.

Так, відповідно до рішення суду житель смт Сосниця сплатить до бюджету збитки та штраф на користь держави у розмірі 1 836 грн та 340 грн відповідно.

Нагадаємо, що даного громадянина було виявлено Чернігівським рибоохоронним патрулем 13 квітня цього року на р. Десна, поблизу с. Мале Устя Сосницької громади. Порушник, під час нерестової заборони, за допомогою сітки поріжної незаконно добув 15 кг риби: підуст звичайний – 15 екз., плітка – 10 екз., плоскирка – 6 екз., синець – 3 екз. та 1 екз. головня. 

Ще одним рішенням суду іншого жителя смт Сосниця зобов’язано сплатити збитки та штраф на користь держави у розмірі 1 241 грн та 340 грн відповідно.

Це правопорушення також було викрито 13 квітня поточного року на р. Десна, поблизу смт Сосниця. Місцевий житель сіткою поріжною спіймав 7 кг риби: лящ – 6 екз., карась сріблястий – 3 екз. та плітка – 3 екз. 

Крім того, суд зобов’язав кожного порушника сплатити судовий збір у розмірі 454 грн.

Після винесення рішення суду у порушника є 15 днів для добровільної сплати штрафу. Якщо у зазначений термін штраф не сплачено постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. В такому випадку сума штрафу подвоюється. Збитки сплачуються у розмірі, визначеному рішенням суду.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що за грубе порушення Правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову - вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних біоресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену добову норму вилову), відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачений штраф у розмірі від 340 до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів.

За незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 249 ККУ. Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 17 000 до 51 000 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею караються штрафом від 51 000 до 85 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

В Управлінні Держрибагентства у Чернігівській області цілодобово функціонує телефонна «гаряча лінія»: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби чи сіток - прохання невідкладно повідомляти за вказаними номерами телефонів.


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля


Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!