У 2021 році суб’єктами рибної галузі Чернігівщини поставлено на споживчі ринки 135 тонн товарної риби


Рибогосподарську діяльність на території Чернігівської області у 2021 році здійснювали шість суб’єктів промислового рибальства та 48 суб’єктів аквакультури.

Зокрема для цілей аквакультури в області у 2021 році використовувалося: 698 га ставів, 298 га водосховищ, 120 м2 басейнів та 50 мсадків. Промисловий вилов здійснювався на річках Дніпро та Десна в межах Чернігівської області.

Загалом у 2021 році в області виловлено та поставлено на споживчі ринки для потреб населення 135 тонн товарної риби: 63% (85 тонн) - забезпечили суб’єкти аквакультури, 37% (50 тонн) – промислові рибалки.

Аквакультура традиційно найбільше реалізовувала рослиноїдні види риб (товстолоб, білий амур) та коропа. У промисловому вилові переважали аборигенні види риб: лящ, плоскирка, плітка, карась сріблястий, щука та синець.

Попри значний потенціал розвитку рибної галузі на Чернігівщині, показники вилову товарної риби з року в рік знижується через низку причин.

Витрати на утримання в належному стані рибогосподарських водних об’єктів різного циклу щороку зростають і не кожен суб’єкт господарювання справляється з фінансовим навантаженням. Відсутність кваліфікованих спеціалістів - рибоводів також гальмує розвиток галузі.

Крім того, останніми роками на стан рибогосподарських водойм впливають природні та антропогенні фактори. Підвищення температури повітря, збільшення забору води з водотоків для потреб аграрного сектору та розорювання прибережних захисних смуг, призводить до обміління та повного пересихання водойм.

Натомість аквакультура має всі шанси стати потужним сільськогосподарським виробничим сектором національної економіки України.

Одним з пріоритетних напрямків діяльності Держрибагентства у 2022 році визначено налагодження виробництва якісної рибної продукції. Зокрема, буде продовжуватися робота щодо розробки порядку субсидіювання суб’єктів аквакультури та формування ефективного механізму їх державної підтримки. Також буде удосконалюватися система державного контролю за рибною продукцією з врахуванням практики ЄС.

Довідкова інформація:

Генеральна Асамблея ООН у своїй щорічній резолюції щодо сталого рибальства проголосила 2022 рік роком дрібного (аматорського) рибальства та аквакультури. Також Генасамблеєю ООН запропоновано щорічно відзначати 5 червня, як Міжнародний день боротьби з так званим ННН-рибальством (незаконним, непідзвітним, неконтрольованим). Мова йде про усі види рибальства – аматорське, спортивне, промислове, і, навіть, науковий вилов, у випадку, коли люди, що здійснюють його переходять «на темну сторону»: приховують об’єми вилову, ігнорують квоти, встановлені науковими організаціями, ловлять поза межами дозволених ділянок тощо. Саме проблема розповсюдження такого рибальства, на думку усіх держав-членів ФАО, є особливо актуальною.


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!