Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про збільшення штрафів за порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів


16 червня 2020 року за підтримки 305 народних депутатів Верховною Радою України прийнято у першому читанні законопроєкт № 2765 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони водних біоресурсів та середовища їх існування» (далі – проєкт Закону).

Проєкт Закону розроблено з метою посилення відповідальності за порушення правил використання риби та водних біоресурсів, а також вимог щодо охорони середовища їх перебування (забруднення, проведення днопоглиблювальних, берегоукріплювальних, гідромеліоративних робіт) і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування.

Розроблення проєкту Закону зумовлено низьким рівнем існуючих штрафів, які в останнє були встановлені ще у 2003 році. Наразі вони не відповідають економічній ситуації в країні (враховуючи рівень інфляції) та не спонукають порушників до припинення незаконної діяльності.

Так, законопроєктом пропонується посилити відповідальність за порушення громадянами та посадовими особами:

- експлуатації на водних об'єктах водозабірних споруд, не забезпечених рибозахисним обладнанням;

- вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин;

- обсягу затверджених лімітів (квот добування (вилову), часток (добування (вилову) та нормативів використання водних біоресурсів;

- проведення робіт на рибогосподарських водних об’єктах без погодження відповідно до законодавства та невжиття заходів щодо збереження середовища існування та умов відтворення водних біоресурсів.

Крім того, передбачається уточнення повноважень державних органів та посадових осіб, які здійснюють державний нагляд (контроль) у сфері охорони, раціонального використання і відтворення водних біоресурсів та положень Законів України «Про тваринний світ» і «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», що дозволить здійснювати рибоохоронні заходи на більш високому рівні.

«Мінімальні штрафи є однією з причин того, чому рибалки, як любителі так і промисловики, систематично порушують законодавство. Після прийняття законопроєкту штрафи збільшаться приблизно у 10 разів, сплативши їх раз-другий бажання порушувати більше не виникатиме», - зазначив т.в.о Голови Держрибагентства Олег Баздуганов.

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

Комментировать

А можно в "двух словах" простым языком, чем грозит нарушения Правил рыболовства? Например, это что, судак не в норме, т.е. менее 42см будет стоить "адептам чувалов с недомерками" уже не 510 а 5100грн?

фонБурик, Доброго дня. Поки йдеться про підвищення штрафів згідно Кодексу про адмінправопорушення, а не компенсації за нанесені збитки. Так що судак виловлений з порушенням правил рибальства так і буде оцінений, поки що, в 510 грн.

А щодо штрафів то, пропонується встановити, за порушення правил рибальства за ч.3 ст.85 КупАП- попередження або накладення штрафу на громадян від 40 до 150 неоподатковуваних мінімумів (від 680 до 2550 грн) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів (від 3400 до 5100 грн).

За грубе порушення правил рибальства тягне згідно ч.4 ст.85 КУпАП - накладення штрафу на громадян від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів (від 3400 до 8500 грн) і на посадових осіб - від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів (від 6800 до 13600 грн) з конфіскацією знарядь добування, засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих (виловлених) водних біоресурсів.

chernihivfishpatrol, дякую. Також непогано в принципі, може трохи попустить човнярів в нерестовищах. Але в умовах дійсності, такі рішення стимулюють корупцію і не більше.

Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!