юзер под контролем Администрации

Украина
0 подписчиков
242 / 0.07
Предпочитаемые сообщества:
darg, ums, recipes,
Он с нами с 19.05.2012 г.

17 червня - Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухою

17 червня - Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухою Фото №1

Ці явища - одні з найбільших екологічних лих для людства, які щороку знищують 12 млн га земель та 75 млрд тонн родючих ґрунтів. Посушливі землі займають вже понад 41% поверхні нашої планети.


Деградація земель призводить до втрати біорізноманіття, занепаду або зникнення водних об’єктів, загострення проблем водозабезпечення населення і галузей економіки.


У цьому році День боротьби з опустелюванням і посухою присвячений перетворенню деградованих земель в здорові земельні угіддя, відродження яких покращить сільськогосподарське виробництво та продовольчу безпеку. Це також може пом'якшити наслідки змін клімату та стати основою «зеленого» відновлення.


Поточні зобов'язання більш ніж 100 країн передбачають відновлення близько мільярда гектарів землі протягом наступного десятиліття.


Нагадуємо, що Україна не є осторонь цих проблем. Наразі запланована реалізація пілотних проєктів з відновлення зрошення у південних областях країни.

развернуть

Десятого червня на водоймах закінчився сезон нересту

youtube.com

А з 11 червня почався літній рибальський сезон.


В яких умовах проходила цьогорічна нерестова кампанія на водних об’єктах зони відповідальності Черкаського рибоохоронного патруля, а це — 800 кілометрів берегової лінії Кременчуцького водосховища, понад тисячу річок, три тисячі інших водних об’єктів — дивіться у сюжеті.

Держекоінспекція запобігла збиткам довкіллю на суму 2,5 мільйона гривень!

Держекоінспекція запобігла збиткам довкіллю на суму 2,5 мільйона гривень! Фото №1


Під час рейдових перевірок для попередження незаконного вилову біоресурсів в акваторії Тендрівської затоки Чорноморського біосферного заповідника фахівці ДЕІ виявили 15 креветочних ятерів. Загальна вага здобичі склала приблизно 4,5 тонни.


Збитки від нелегального вилову могли б становити 2,5 мільйона гривень. Тож фахівці інспекції випустили креветок назад у природне середовище, чим запобігли нанесенню природі шкоди. 


Наразі рейдові заходи щодо виявлення незаконного вилову біоресурсів проводяться на Кременчуцькому, Київському водосховищах та Чорному морі. Наразі у більшості областей України вже завершився період нерестової заборони, тож прогнозується збільшення випадків рибальства, в тому числі незаконного. Нелегальний вилов біоресурсів загрожує цілісності екосистем річок та озер, призводить до винищення окремих видів тварин та рослин. Так, торік Держекоінспекція розрахувала 17,5 мільйонів гривень збитків за шкоду рибним ресурсам. На порушників було складено понад 5 тисяч адміністративних протоколів. 


На жаль, штраф за незаконну риболовлю складає всього 34-170 гривень. Вигода від реалізованої браконьєрами риби значно перевищує ці санкції. Наразі у першому читанні прийнятий законопроект №2765, який у понад 10 разів підвищує відповідальність за порушення правил рибальства. Сподіваюсь, що невдовзі проект закону буде ухвалений в цілому.


Не останню роль відіграє і потужний екологічний контроль. Для цього необхідне оновлення матеріально-технічного забезпечення інспекторів. Зараз ми проводимо закупівлю безпілотників, щоб «з повітря» виявляти незаконні випадки рибальства.

развернуть

У Запоріжжі порушник незаконно виловив 175 кг карася сріблястого зі збитками понад 21 тис. гривень

youtube.com

11 червня 2021 року під час рейду Запорізький рибоохоронним патрулем спільно з працівниками поліції викрито грубе порушення правил рибальства. Громадянин здійснював незаконний вилов риби за допомогою двох «павуків».


Таким способом йому вдалося впіймати 1 247 екз. (175 кг) карася сріблястого. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 21 199 гривень.


Інцидент стався на р. Суха Московка у м. Запоріжжя. На порушника оформлено протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП.


Враховуючи, що водні біоресурси зазнали мінімальних пошкоджень, їх випущено в живому вигляді назад у природне середовище. Забороні знаряддя лову вилучено до рішення суду.


Довідково:


Розрахунок за незаконне добування карася сріблястого здійснювався відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за одну незаконно виловлену особину цієї риби становить 17 гривень.

развернуть

На крок ближче до чистої води у річках та криницях: Міндовкілля запускає процес визначення зон, вразливих до накопичення нітратів

На крок ближче до чистої води у річках та криницях: Міндовкілля запускає процес визначення зон, вразливих до накопичення нітратів Фото №1

10 червня Мін’юст зареєстрував наказ Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський, яким затверджена Методика визначення зон, вразливих до накопичення нітратів https://bit.ly/3gjHZeF


Ця методика запустить впровадження Нітратної Директиви ЄС, що є обов’язковим відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС.


Щороку влітку українці спостерігають "цвітіння" водойм. Це прояв так званого процесу евтрофікації. Він спостерігається через потрапляння у воду надмірної кількості сполук азоту та фосфору, передусім нітратів та фосфатів. Це погіршує якість води та загрожує водоймам узагалі перетворитись на болота. Адже високий вміст нітратів спричиняє ріст синьо-зелених водоростей та розмноження бактерій, що поглинають кисень у воді, та призводить до загибелі водних мешканців.


Особливо небезпечним є забруднення нітратами підземних вод і води в криницях. Адже в Україні майже 75 % сільського населення користуються водою з підземних джерел. Споживання забрудненої нітратами питної води шкодить життю та здоров'ю населення. 


Одним з головних "постачальників" великої кількості нітратів у водойми та підземні води є нераціональне використання мінеральних та органічних добрив, неналежні практики поводження з відходами тваринництва та іншими відходами у сільському господарстві. Дані державного обліку водокористування свідчать, що торік у водойми потрапило 45 тис. тонн нітратів.


Для чого потрібна методика?


Зараз важко визначити і контролювати як сільське господарство впливає на відкриті водойми та підземні води. Немає чітких місць забруднень і вони поширюються на значні площі. Адже забруднюючі речовини з сільськогосподарських полів чи місць утримання та випасу тварин потрапляють безпосередньо у водойми.


Визначивши зони, які постійно зазнають нітратного забруднення, Україна зможе втілювати на них заходи для запобігання і зменшення такого забруднення, застосовувати правила збереження родючості ґрунтів та попереджати втрати поживних речовин і їх вимивання з ґрунтів у воду. 


До того ж, ці зони та заходи для зменшення і попередження забруднення стануть частиною планів управління річковими басейнами - стратегічних документів для досягнення “доброго” стану вод.


Нагадаємо, що для імплементації Нітратної Директиви ЄС в 2020 році була створена міжвідомча робоча група. До її складу увійшли представники Міндовкілля, Мінекономіки, інших органів влади, громадських організацій та експерти https://bit.ly/2TnBJJr

развернуть
Показать еще
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!