юзер под контролем Администрации

Украина
0 подписчиков
375 / 0.11
Предпочитаемые сообщества:
darg, ums, recipes,
Он с нами с 19.05.2012 г.

На Одещині викрито браконьєрів, які 15 сітками наловили кефалі на понад 1,9 млн грн збитків

На Одещині викрито браконьєрів, які 15 сітками наловили кефалі на понад 1,9 млн грн збитків Фото №1

27 вересня 2021 року під час рейду Чорноморським рибоохоронним патрулем спільно з Державною прикордонною службою та Національною поліцією викрито грубе порушення правил рибальства.


Громадяни здійснювали вилов водних біоресурсів з гумового човна забороненими знаряддями - 15 сітками. Таким способом їм вдалося впіймати 3 215 екз. кефалі-гостроноса загальною вагою 283 кг.Інцидент стався на оз. Алібей, поблизу с. Лебедівка Білгород-Дністровського району Одеської області. Збитки, завдані рибному господарству України, становлять 1 912 925 грн.


На осіб оформлено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Крім того, враховуючи значну суму нанесених рибному господарству збитків, на порушників може очікувати кримінальна відповідальність за ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).Заборонені знаряддя лову, човен та незаконно добуті водні біоресурси вилучені до рішення суду.


Довідково:


Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів здійснювався відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за одну незаконно виловлену особину гостроноса становить 595 грн.

развернуть

Залучення університетської науки до розвитку української аквакультури

Залучення університетської науки до розвитку української аквакультури Фото №1

Про пілотний проєкт «Створення консалтингового центру з підтримки аквакультури в Придніпров’ї» дискутували стейкхолдери у Дніпровському державному аграрно-економічному університеті.


Для організації діяльності з інформаційної підтримки, практичної допомоги малому і середньому бізнесу у сфері аквакультури, запровадження кращих практик ведення рибництва та міжнародного досвіду, популяризації аквакультури серед молоді та екологічного виховання населення пропонується створення консалтингового центру.


Ці амбітні плани реалізовуватимуться проектною групою з фахівців Держрибагентства та науковців університету. Зокрема розроблятиметься Програма розвитку аквакультури у Придніпров’ї та План заходів консалтингового центру на 2022 - 2023 роки.


Під час наради ініціатор пілотного проекту, завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури університету Роман Новіцький зазначив, що така співпраця сприятиме ефективному використанню потенціалу університету і дозволить створити передумови для якісної практичної підготовки студентів. Водночас університет отримає додаткові можливості для співпраці з українським аквабізнесом.


Директор Методично-технологічного центру з аквакультури Держрибагентства Юрій Шарило висловив сподівання, що до цієї ініціативи долучаться й інші освітні заклади, і в Україні у подальшому буде запроваджено цілу мережу консалтингових центрів з послугами для стейкхолдерів ринку аквакультури.


Планується, що діяльність створеного регіонального консалтингового центру буде також направлена на роботу з об’єднаними територіальними громадами для надання консультацій, роз’яснень, проведення наукових досліджень та профорієнтації серед школярів.


Разом з тим, майбутні рибоводи і технологи університету мали змогу ознайомитися з кращими світовими практиками ведення аквакультури та сучасними українськими напрямами рибництва. Зокрема, студенти дізналися про перспективи розвитку української аквакультури, її місце у структурі сільського господарства, проблеми та досягнення. Про ці та інші сучасні тенденції розвитку аквакультури в Україні та Європі поінформував молоде покоління Юрій Шарило.


«Проведення подібних заходів спільно з університетами має не лише навчальне, а й виховне значення, оскільки при підготовці лекцій для студентів особлива увага приділяється екологічному аспекту. Запровадження сталих підходів ведення аквакультури, пропагування екологічних практик ведення рибництва - задача пріоритетна і майбутніх рибоводів необхідно не лише навчати спеціальним дисциплінам, а й виховувати відповідальними громадянами», - зазначив Юрій Шарило.

развернуть

26 вересня - Всесвітній день річок

26 вересня - Всесвітній день річок Фото №1

Всесвітній День річок (World Rivers Day) відзначається у четверту неділю кожного вересня щорічно з 2005 року.

Річки - це артерії нашого світу. Саме для їх збереження заснований цей пам'ятний день.

В минулому році до свята долучилося кілька мільйонів людей у близько 100 країнах світу.

Морські прикордонники затримали на Дунаї браконьєрів і врятували червонокнижних риб

Морські прикордонники затримали на Дунаї браконьєрів і врятували червонокнижних риб Фото №1

Отримавши оперативну інформацію щодо можливого правопорушення, черговий катер Ізмаїльського загону Морської охорони, посилений оглядовою групою відділу спеціальних дій, у взаємодії з представниками Поліція Одеської області, вийшов на патрулювання у завданий район.


Близько 02.00 серед Дунаю, неподалік від Кілії, прикордонники за допомогою приладів нічного бачення виявили рибальський маломірний плавзасіб, що рухався без навігаційних вогнів. 


Застосувавши тактичні хитрощі, морські прикордонники зуміли підійти до рибалок майже непоміченими. Захоплені зненацька, нічні мандрівники намагалися позбутися вмісту плавзасобу, але правоохоронці зупинили спробу викиду доказів.


За результатами огляду плавзасобу було встановлено, що два мешканці Кілії здійснювали незаконний вилов червонокнижних порід риби забороненими знаряддями лову. Аби приховати свою протиправну діяльність, проходили просто вздовж пункту базування прикордонників без навігаційних вогнів, чим порушували прикордонний режим, створювали небезпеку для інших суден і плавзасобів.


Як підтвердження протиправної діяльності, на борту виявлено 16 рибин осетрової червонокнижної породи (за зовнішнім виглядом схожих на севрюгу звичайну) та заборонені знаряддя лову - рибальська сітка довжиною 140 м.

Весь червонокнижний улов прикордонники повернули у природне середовище. За оцінкою фахівців попереджено нанесення збитків державі на суму понад 750 тис. грн. (остаточна сума збитку буде встановлена в ході досудового розслідування та проведення експертної оцінки).


Відомості за цим фактом внесені до ч.1 ст.249 (незаконне зайняття рибним добувним промислом) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає штраф від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років.


Крім того, капітана притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення прикордонного режиму.Морська охорона Держприкордонслужби України

развернуть

У карпатські річки випустять близько 25 тис. мальків лосося дунайського

У карпатські річки випустять близько 25 тис. мальків лосося дунайського Фото №1

27 вересня 2021 року відбудеться зариблення гірських річок Чернівецької, Закарпатської та Івано-Франківської областей. Загалом у річки Прут, Черемош, Тиса та їх притоки Держрибагентством заплановано випустити близько 25 тис. екз. цьогорічок лосося дунайського.


Вирощування рибопосадкового матеріалу здійснено Рибоводним форелевим заводом «Лопушно» за державні кошти.


Контроль за проведенням зариблення здійснюватиме спеціальна комісія, до складу якої увійшли представники Чернівецького, Закарпатського та Івано-Франківського рибоохоронних патрулів.


Держрибагентство запрошує представників ЗМІ та громадськість долучитись до акції вселення!


Збір журналістів 27.09.2021 о 10:00 на території Рибоводного форелевого заводу «Лопушно» за адресою: Чернівецька обл., Вижницький район, с. Лопушна, вул. Головна, 137 А.

Додаткова інформація за тел.: (096) 119-54-03 (Ігор).

развернуть
Показать еще
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!