Страницы: 1
Сироїжки
 
Є багато видів сироїжок. Які з них їстивнї а які ні? І мож хтось знає рецепти їхнього приготування?
 
Главное - варить в БОЛЬШОМ количестве воды. В отличие от тех же опят и шампиньонов. Тогда горечь перейдет в отвар. Отвар - вылить. Я минут 40 варю. Когда для себя готовлю (я в принципе не возражаю против небольшой горчинки) - то и 20-30 минут после закипания. И еще - варить в НЕ соленой воде. Солить - на сковородке.
 
Тому вони і називаються сироїжками, що їх можна і сирими їсти))) але не рекомендую, екологія в наш час вже не та. Мені дід в дитинстві прямо в лісі давав їсти зеленого кольору, смак специфічний. Гіркота присутня тільки в деяких видах сироїжок і то досить незначна,  після соління вона зникає, немає різниці коли солить, до варіння чи під час жарки))). Сироїжки майже всі їстівні, але присутні малопридатні для вживання, раджу в основному збирати ті, які мають зеленуватий, голубуватий, синюватий колір в них більш м'ясисте тіло і вони не так сильно кришаться і на смак добрі без гіркоти, можна і червоні і жовті, але з сироїжками треба бути обережними краще їх збирати разом з досвідченою людиною аби не взяти випадково бліду поганку чи мухомора. Стосовно приготування сироїжок їх переважно жарять, для цього спочатку їх треба почистить, а саме зняти із їх шляпок обережно шкурку(вона легко відстає на на краєчку, а разом з нею і все сміття ) потім миємо і як сказав DukobrazzZ відварюємо можна відразу кинуть трохи солі від цього нічого не зміниться, я переважно завжди відварю два рази хвилин по 15 після закипання(береженого, бог, береже)після чого зціджуємо воду, викладаємо їх на сковороду і не жаліємо олії, сироїжки полюбляю з хрумкою кіркою. Також при збирані сироїжок можна часто натрапити на грузді, вони мають білий колір та лійко подібну форму вони гарні в засоленому вигляді до картопельки)))  Ще раз наголошую не збирайте гриби, якщо не маєте досвіду, завжди йдіть в ліс з досвідченими грибниками.
 
rubaka,о вкусах не спорят.)
 
http://images.yandex.ua/yandsearch?text=%D1%81%D1%8B%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%B6%D0%BA%D0%B0%20%D1%­84%D0%BE%D1%82%D0%BE&noreask=1&img_url=img0.liveinternet.ru%2Fimages%2Fattach%2Fc%2F0%2F63%2F26%2F63026748_1282461796­_224ec49bf33c.jpg&pos=16&rpt=simage&lr=27165
собираю вот такие не перепутаешь ни с чем, там только есть  жгуче-едкая, такого ярко красного цвета не беру, а винно-красные, болотные очень вкусные и не спутаешь ни с какими  не съедобными грибами
 
Цитата
Є багато видів сироїжок. Які з них їстивнї а які ні? І мож хтось знає рецепти їхнього приготування?
Рецепт прост:
!) Очистить от мусора, песка, снять пленочку со шляпки (горчит), попутно убедиться (особенно на зеленых) - что нету юбочки, ибо очень похожи бывают поганки бледные
2) промыть
3) Отварить в подсоленной воде
4) промыть
5) мелко нарезать луком и потереть на кр терку морковь
6) обжарить грибы с морковью и луком, посолить поперчить
7) добавить слив. масло и сметану за 10-15 мин до готовности

Аналогично можно тушить с картофелем, только тогда не на сковородке обжаривать и в чугунке
 
Цитата
Я бы не рассматривал сыроежку как гриб. Толку с нее ноль, а вот спутать легко. Довезти домой практически нереально. Вкусовые качества тоже ни ахти..
ну тут я в корне не согласен, дело во вкусах конечно, но со мной соглашаются многие мои знакомые  опытные грибники . сыроежка конечно не сушится , в мариновку и в засол не очень а вот жаренная она просто бомба и бывает откажусь от белого, .
П.с я кстати тоже относился вот так ,  пока сам не распробовал ИМХО
ну что пошли дожди ждем  новостей с леса. на следующей неделе собираюсь за Остер:bf:
 
Я бы не рассматривал сыроежку как гриб. Толку с нее ноль, а вот спутать легко. Довезти домой практически нереально. Вкусовые качества тоже ни ахти..
 
Цитата
сироїжки або голубінки
Взагалі це як один з видів сироїжок - Сироїжка синьо-зелена (Russula cyanoxantha (schaeff. ex secr.) Fr.) Місцева назва — сироїжка синя. З родини сироїжкових — Russulaceae. - Вікіпедія.
Як один з варіантів приготування, відрізаємо ніжку, миємо і знімаємо з шляпок шкірку, солим обвалюєм в яйці і в борошні і смажимо на олії - смак віддалено нагадує рибу.
 
Важливо пам'ятати, що сироїжки або голубінки (так називають їх у нас на Прикарпатті) дуже крихкі. Вони ламкі і в кошику донести їх додому в цілому вигляді досить важко. Але якщо у вас є можливість назбирати в лісі пару-трійку кошиків хороших сироїжок, скористайтесь цією нагодою обов'язково.
Певних рецептів по приготуванню цього виду грибів немає. Вони не підходять для супу, і сушити їх теж небажано. Дуже часто гриби трапляються їдкі (з гострим присмаком), тому перш ніж готувати сироїжки їх потрібно гарненько вимочити. В інших питаннях на ці гриби не поширюється ніяких заборон - у вас є повна свобода дій і фантазій, де ви можете використовувати ці гриби.
Дуже смачно вони поєднуються з картоплею. Найпростіший рецепт приготування сироїжок наступний:
• беремо необхідну кількість грибів - 500 гр або більше
• ставимо воду на газ
• кидаємо їх в окріп на 5-10 хвилин
• після чого відкидаємо їх на друшляк
• ставимо сковорідку, ллємо соняшникової олії обсмажуємо картоплю і потім нарізаємо туди цибулю
• кладемо гриби на сковорідку, перемішуємо і обсмажуємо до потрібної консистенції.
Саме смажені сироїжки краще інших грибів підходять для вареної картоплі. Також їх можна вживати із смаженою картоплею, додавати в каші, робити з них салати.
Але ще можна солити сироїжки. Малосольні сироїжки, як грибне асорті - відмінний делікатес.
Страницы: 1

Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!