Заборона на вилов раків у 2015 році


Чернігіврибоохорона інформує:

       На даний час в багатьох водоймах розпочинається період линьки раків –  раки скидають старий панцирний покрив. Поки новий покрив не затвердіє раки можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, адже стають малорухливими. Період линьки раків, навіть в одній і тій самій водоймі, може змінюватися в різні роки. Він залежить від погоди, типу водойми та інших факторів.

Тому щоби зберегти запаси цих водних безхребетних відповідно до п. 4.5 «Правил любительського і спортивного рибальства», затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України 15.02.99р. № 19, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 24.04.99р. № 269/3562 Чернігіврибоохороною видано наказ № 39-о від 17.03.2015 року згідно якого з 1 серпня 2015 р. до 15 вересня (включно) забороняється всякий лов раків у водоймах, що підконтрольні управлінню на період їх линьки.

 

Корисна інформація про раків

Рака річкового не переплутати ні з яким іншим його морським родичем. Найпримітніше в усьому образі раку - це його чіпкі клешні, що замінюють раку передні кінцівки. Клешні - головне знаряддя праці та зброя раку, без їхньої допомоги йому не прогодуватися і не відбитися від ворогів. Все тіло раку покрите хітиновим панциром. Забарвлення хітинового покриву раків неоднакова: в різних водоймах воно різне. Тут все залежить від переважаючих в донному ландшафті кольорів: раки можуть бути і сірувато-зеленими, і бурими, і темно-сірими, а також темно-зеленими, майже чорними.

Як розмножуються раки

Процес виношування ікри триває у рака набагато довше, ніж у якої б то не було риби. Так, відклавши собі під черевце ікру на початку осені, самка носить її з собою протягом зими і весни, і лише в кінці червня початку липня з цих ікринок з'являються маленькі рачата.

Що і як їсть рак

Харчується рак вельми своєрідно. Заволодівши здобиччю, він не заковтує її негайно ж, а смакує їжу, відкушуючи від неї по крихітному шматочку і не поспішаючи відправляючи його в рот. Тому на процес поглинання корму у рака йде досить багато часу, часом для того, щоб проковтнути комаху середньої величини, цьому гурману потрібно 2-3 хв. Раки всеїдні. Хоча в своєму раціоні вони віддають перевагу рослинному корму, часом йому доводиться задовольнятися поїданням дрібних донних тварин, молюсків, личинок комах, черв'яків; нерідкі також випадки, коли рак нападав на своїх же побратимів - настільки агресивним він може стати під час линьки або безпосередньо після неї.

Як линяє рак

Що стосується линьки, то це важливий період у житті раку. У цей час відбувається заміна всього хітинового покриву, що прикриває тіло рака. Разом з тим оновлюються і зябра, а також травні органи цього річкового мешканця. Період линьки припадає на літні місяці, по теплій воді, причому більш молоді раки змінюють свій панцир набагато частіше, ніж літні особини. На першому і другому році життя рак здатний змінювати свій наряд кілька разів. Період линьки раки проводять не в нірках і укриттях, а на відкритій території. Правда, цей процес досить короткочасний (линька триває всього лише 10-15 хв.), але все ж не варто забувати про те, що поблизу річкового дна люблять прогулюватися в пошуках їжі різні хижі риби і линючий рак може стати для них легкою здобиччю, якщо не встигне швидко сховатися в норі. Помінявши хітиновий покрив, рак деякий час намагається провести в своєму притулку: чекає, коли зміцніє і як слід затвердіє його панцир.

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!