Ярема Ковалів: Відповідальність за лов риби електровудкою буде виключно кримінальною


Держрибагентство ініціює посилення кримінальної відповідальності для рибалок, що здійснюють лов   риби електроловом – знаряддям лову, продаж та використання якого заборонено в Україні. За перебування на водоймі чи у прибережній захисній смузі із забороненими знаряддями лову  пропонують вести   кримінальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на строк до трьох років.  У разі прийняття таких змін,   відповідне порушення регулюватиметься не Адміністративним і Кримінальним, а виключно Кримінальним кодексом України.

Голова Держрибагентства Ярема Ковалів зазначив: «Грубе порушення правил рибальства, до якого відноситься і лов риби електроловом, довгий час одночасно регулювалося і Адіміністративним, і Кримінальним Кодексами України. Відповідно, коли справа потрапляла до суду, то у порушників була можливість домовитися із «слугами Феміди» – в переважній більшості випадків вони отримували «м’який» варіант покарання  не за кримінальним, а за адміністративним кодексом – штраф на суму 340–680 грн, очевидно це недостатнє покарання. Лов на електричну вудку є найжорстокішим видом браконьєрства – він   не тільки вбиває рибу, але і знищує всю екосистему водойми. Практика виключно кримінально відповідальності поширена у багатьох країнах світу. Сподіваємося, запровадивши її в Україні, нам вдасться побороти такий ганебний прояв браконьєрства як електролов».

Ці та низку інших інновацій із посилення контролю над виконанням правил рибальства Держрибагентство розробило в рамках законопроекту «Про внесення змін до Кримінального Кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду». 

В той час коли законопроект  чекає на прийняття, Держрибагентство    уже розпочало   посилену боротьбу з електровудочниками в рамках  чинного законодавства та своєї компетенції. Наприкінці серпня Голова Держрибагентства Ярема Ковалів дав доручення  керівникам територіальних управлінь суттєво посилити контроль над незаконним ловом   електровудками, на виконання цього завдання було визначено строк у 14 днів.

Протягом першого тижня позитивну динаміку у боротьбі з електровудочниками показали Харківське, Чернігівське, Запорізьке та Івано-Франківське територіальні управління рибоохорони. Зокрема, на Івано-Франківщині інспектори затримали браконьєра, що виловив 100 кг риби, більшість із якої занесена до Червоної книги України. Суму збитків оцінюють у більше ніж 70 тис. грн.  Інспекторами  Харківрибоохорони  було затримано браконьєра, який  незважаючи на заборону вилову раків  до кінця вересня, виловив 5 кг раків, чим завдав державі збитків на суму 10 692  грн. Інспектори Чернігіврибоохорони під час рибоохоронного рейду на р. Сейм було затримали громадянина з електровудкою, що виловив цінної риби на суму близько 5 тис. грн. Державним інспекторам Запоріжжярибоохорони спільно з представниками громадськості вдалося знешкодити відразу дві бригади електровудочників на Запорізькому водосховищі на річці Вільнянка.
Комментировать
Однозначно криминальная ответственность!Только срок увеличить и судить от 5 до 10 лет.
як на мене то це ви вже занадто жорстоко ))) 1-2 роки всамий раз, як вийде 100 розкаже, що неварто
" Обрiзання"- це саме ТАК!!!
А ультразвук,а взрывники,а газовщики?
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!