Чернігівський рибоохоронний патруль закликає громадян бути обережними під час риболовлі взимку


У зв'язку із морозною погодою на водоймах області почав формуватися льодовий покрив, товщина якого становить до 5 см та є небезпечною. Під час виходу на воду слід дотримуватися правил, які стосуються поведінки на льоду.

 Перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. Виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см. Міцність льоду можна перевірити пешнею, яка завжди повинна бути під рукою у любителів зимової риболовлі. Якщо після першого удару палицею на ньому з’явиться вода, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли.

 Лід може бути неміцним біля стоку води, поблизу кущів, очерету. Обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу - під снігом лід завжди тонший. Тонкий лід і там, де швидка течія та б’ють джерела.

 Зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження. Пам'ятайте, не слід пробивати поруч багато лунок, не ловити рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, не пробивати лунки на переправах.  Завжди потрібно мати при собі міцну мотузку, довжиною декілька метрів та ніж.

 Якщо під час риболовлі, ви провалились у воду, варто слідувати наступним правилам:

- не піддавайтесь паніці;

- розкиньте руки в сторони й постарайтеся зачепитися за краї льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину;

 - спробуйте обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід;

- вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте у той бік, звідки ви прийшли.

 Якщо на ваших очах людина потрапила під лід, слід поводитись наступним чином:

 -  протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, лижу, хокейну ключку або киньте мотузку, зв’язані паски тощо.

-  витягніть потерпілого і відповзіть від небезпечної зони;

- викличте «швидку допомогу», надайте першу допомогу, необхідну при охолодженні. Поступово відігрійте постраждалого, загорніть його у ковдру або сухий теплий одяг. Не намагайтесь зігріти тіло потерпілого дуже швидко, не занурюйте його у теплу воду, швидке обігрівання може викликати серцеві проблеми. Дайте тепле пиття, якщо потерпілий при свідомості.

 Чернігівський рибоохоронний патруль закликає громадян без потреби не виходити на лід. Бережіть себе!

 Джерело:  сайт Чернігівського рибоохоронного патруля.

 

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!