Чернігівський рибоохоронний патруль з початку нерестової заборони викрив 140 порушень.


З початку нерестової заборони Чернігівським рибоохоронним патрулем було здійснено 48 рибоохоронних рейди, в ході яких викрито 140 порушень правил рибальства. Більше половини (81 правопорушення), з виявлених рибоохоронним патрулем, була грубими. Також було зафіксовано 38 порушень любительського лову, 2 порушення пов’язаних з незаконним продажем риби та складено 19 актів вилучення безхазяйного майна. У правопорушників вилучено 418,4 кг. риби, 254 одиниці заборонених знарядь лову. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 95,86 тис.грн.


Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що з 6 квітня діє весняно-літня заборона на лов  водних біоресурсів на водоймах області. Під час заборони дозволене любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега у визначених місцях.

За порушення правил рибальства під час нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення правил рибальства, в тому числі, і за пересування плавзасобів в період нересту по воді, передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн; за грубе порушення правил рибальства (за рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, тощо) передбачено штраф 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф 1700 – 6800 грн або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім штрафу за незаконний вилов правопорушник змушений буде відшкодувати збитки за кожну виловлену рибину, незалежно від її розміру та ваги.

Чернігівський рибоохоронний патруль вдячний небайдужим громадянам, які телефонують на телефони «гарячої» лінії патруля 0991121344 та (0462) 937557 і  в подальшому сподівається на плідну співпрацю з громадськістю по викоріненню браконьєрства на водоймах Чернігівщини.

 

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля.


Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!