Чернігівський рибоохоронний патруль провів навчання з правил користування вогнепальною зброєю


 27 лютого 2019 року в приміщенні Чернігівського рибоохоронного патруля відбулось навчання щодо порядку придбання, зберігання, обліку, перевезення, носіння і використання вогнепальної зброї, боєприпасів та спеціальних засобів. Семінар провели представники Відділу контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи Управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області.

 Кожен інспектор під час виконання своїх посадових обов’язків отримує дозвіл на зберігання і носіння табельної зброї та спеціальних засобів. З метою забезпечення виконання службових обов'язків із захисту водних біоресурсів, власного життя, а також життя громадян, державного та іншого майна від злочинних посягань інспектори органу рибоохорони, як крайній захід, мають право використовувати вогнепальну зброю і спеціальні засоби у відповідності до Закону України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів".

 Під час зустрічі патрульним наголосили, що вогнепальна зброя, бойові припаси і спеціальні засоби, придбані для озброєння інспекторів рибоохорони, є відомчими. Тому забороняється використовувати їх не за призначенням, передавати стороннім особам, продавати окремим громадянам, зберігати у місцях, що не відповідають визначеним вимогам. 

 Інспектори ставили запитання, щодо застосування зброї та спецзасобів з огляду на практичні ситуації, що виникають під час проведення рибоохоронних рейдів. 

 Представники поліції наголосили, що інспектори органу рибоохорони мають право застосовувати вогнепальну зброю, заходи фізичного впливу, спеціальні засоби (наручники, гумові палиці, засоби зв'язування, спеціальні засоби, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії) для припинення правопорушень, подолання протидії законним вимогам інспектора, якщо інші способи попередження не вплинули на порушника.

 Зокрема, для:

 - захисту від збройного або групового нападу на інспекторів та інших осіб, якщо їх життю чи здоров'ю загрожує небезпека;

 - відбиття групового та збройного нападу на інспекторів з метою звільнення осіб, затриманих за браконьєрство і незаконне добування ресурсів тваринного і рослинного світу;

 - затримання особи, яка скоїла злочин і намагається втекти або вчинити збройний опір;

 - відбиття збройного чи групового нападу на приміщення, де працюють інспектори органів рибоохорони;

 - подання сигналу тривоги або виклику допомоги;

 - знешкодження тварин, які загрожують життю і здоров'ю громадян або інспекторів;

 - захисту від злочинних посягань на своє житло та майно.

 Окремо зупинились на правилах зберігання зброї та відповідальності за стан обліку, зберігання і правильного використання вогнепальної зброї, боєприпасів, спеціальних засобів.

 Троє державних інспекторів в присутності представників Відділу контролю за обігом зброї здали залік на знання  Інструкції про порядок придбання, зберігання, обліку, перевезення, носіння і використання вогнепальної зброї, боєприпасів та спеціальних засобів державними інспекторами органів рибоохорони та отримали дозвіл на зберігання і носіння табельної зброї.

 Чернігівський рибоохоронний патруль просить громадян дотримуватись правил рибальства та уникати різноманітних конфліктних ситуацій на водоймах. Про всі порушення рибоохоронного законодавства – прохання повідомляти на телефони «гарячої лінії»відомства: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57.

 Довідкова інформація:

 Щороку державні інспектори Чернігівського рибоохоронного патруля проходять планові спеціальні тренування зі стрільби в Обласному стрілецько-спортивному клубі ЧОО ТСОУ.

 Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля.

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!