Зариблюємо водойми правильно


Найкращий час для проведення робіт із відтворення водних біоресурсів  - весняний і осінні періоди.

Чернігівський рибоохоронний патруль вже інформував громадян про те що у вересні 2019 року р. Десна поповнилась майже 4 тоннами цьоголіток коропа та товстолоба.

За даними засобів масової інформації на Чернігівщині до процесу відтворення водних біоресурсів активно почали долучатися громадські організації та об’єднані територіальні громади.

Але не кожна гарна справа може принести бажаний результат, якщо її зробити неправильно. Як це сталося цього року на р. Борзенка у Борзнянському районі.

Тому до збагачення рибними запасами водойм треба підійти відповідально. Для кожної водойми повинно бути розроблено науковою установою біологічне обґрунтування щодо доцільності проведення робіт з відтворення (якщо відтворення здійснюється вперше).

Біологічне обґрунтування повинно містити:

- загальну характеристику рибогосподарського водного об’єкта;

- стан кормової бази для об’єктів відтворення;

- видовий склад іхтіофауни, наявність хижих та рідкісних видів риб, оцінку можливих конкурентних відносин об’єктів відтворення та аборигенних видів;

- можливі обсяги вселення і наважки посадкового матеріалу;

- меліоративні роботи, які слід здійснити для забезпечення нормальних умов існування об’єктів відтворення;

- розрахункове промислове повернення і порядок промислу (якщо вселення здійснюється з метою збільшення рибопродуктивності).

Процес зариблення у рибогосподарських водних об’єктах загальнодержавного значення повинен проходити відповідно до Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання, затвердженого наказом Міністерством аграрної політики та продовольства України від 07.07.2012 № 414 (далі – Порядок).

Згідно з Порядком для проведення робіт зі зариблення виконавці повинні не пізніше ніж за два тижні подати до Управління Державного агентства рибного господарства у Чернігівській області (далі - Чернігівський рибоохоронний патруль) такі документи:

1) заявку на проведення робіт із вселення водних біоресурсів у рибогосподарський водний об'єкт (його частину); 

2) біологічне обґрунтування щодо доцільності проведення робіт з відтворення;

3) ветеринарний документ про відсутність небезпечних захворювань у господарствах, з яких здійснюється перевезення об'єктів відтворення (отримується цим господарством);

4) графік робіт із вселення водних біоресурсів;

Зариблення повинно відбуватися у присутності Комісії до якої входять представники Чернігівського рибоохоронного патруля, представники місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування, представники територіальних органів Держекоінспекції України та представники виконавця відтворення. Склад комісії затверджується наказом Держрибагентства, головою комісії є представник Чернігівського рибоохоронного патруля.

Комісією визначаються умови і спосіб випуску, а також метод обліку водних біоресурсів.

Після завершення робіт із вселення водних біоресурсів Комісія складає підсумковий акт про виконання робіт із вселення водних біоресурсів.

Виконавці відтворення під час вселення водних біоресурсів зобов'язані щотижня подавати звіт про обсяги вселення водних біоресурсів до Чернігівського рибоохоронного патруля, за адресою: м. Чернігів, вул. Пятницька, 69, ін. 14005.

За самовільне проведення робіт із вселення водних біоресурсів у водойми, без погодження з органами рибоохорони, передбачена адміністративна відповідальність згідно ч. 3 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді попередження або накладення штрафу на громадян від 34 грн. до 170 грн. і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від 170 грн до 510 грн.

Всі бажаючі отримати консультації щодо проведення робіт із вселення водних біоресурсів у водойми можуть зателефонувати до відділу іхтіології та регулювання рибальства Чернігівського рибоохоронного патруля за телефоном (0462) 67-60-38.

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля.

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!