За збитки, нанесені рибному господарству, правопорушник розплатиться власним автомобілем


Вироком Чернігівського апеляційного суду від 11.12.2019 автомобіль ВАЗ 21099 конфісковано в дохід державі, як знаряддя вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 249 ККУ.

Нагадаємо, що 14 травня 2019 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля спільно з Нацполіцією на озері в урочищі «Глейок», поблизу с. Шестовиця Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства. Два мешканці м. Чернігів за допомогою 6 од. сіток незаконно виловили 54 кг риби: плоскирка  – 165 екз., синець  – 50 екз., карась сріблястий – 19 екз., плітка – 15 екз., окунь – 8 екз., судак - 5 екз., білизна – 4 екз. і по 1 екз. ляща, щуки, чехоні та в’язя. Збитки по даному факту склали 17 646 грн.

На правопорушників оформлено протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Адміністративні матеріали направлені до Чернігівського районного суду для притягнення винних осіб до відповідальності. Вилучено рибу в кількості 54 кг, заборонені знаряддя лову в кількості 6 од., гумовий човен та автомобіль ВАЗ 21099. Нацполіцією відомості про кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Вироком Чернігівського районного суду від 19.09.2019 громадян було визнано винними у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 249 ККУ та призначено покарання у вигляді штрафу розміром 1 700 грн. кожному. У власність держави було конфісковано гумовий човен, заборонені знаряддя лову, незаконно добуту рибу, а  з автомобіля був знятий арешт, накладений ухвалою слідчого судді Деснянського районного суду м. Чернігова та повернуто його власнику.

Збитки, завдані рибному господарству України, у розмірі 17 646 грн. правопорушники відшкодували добровільно на користь Іванівської сільської ради.

Не погоджуючись із вироком суду прокурор подав апеляційну скаргу в частині вирішення питання про долю автомобіля ВАЗ 21099, як речового доказу по кримінальній справі. Оскільки дачний автомобіль фактично був знаряддям вчинення правопорушення, бо на момент виявлення правопорушників у багажнику автомобіля знаходились заборонені знаряддя лову та свіжо виловлена риба.  

Розглянувши повторно матеріали справи Чернігівський апеляційний суд дійшов висновку, що автомобіль ВАЗ 21099 є знаряддям вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 249 ККУ і підлягає конфіскації в дохід державі.

Нагадаємо, що за незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 249 ККУ. Дана стаття передбачає накладення штрафу від 1 700 до 3 400 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею - караються штрафом від 3 400 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

В Управлінні Держрибагентства у Чернігівській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби - прохання повідомляти за вказаними номерами телефонів.

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!