Чернігівським рибпатрулем протягом року викрито 20 порушень за зверненнями на «гарячу лінію»


Чернігівський рибоохоронний патруль дякує громадянам за звернення на «гарячу лінію»  щодо виявлених вами порушень Правил рибальства. Саме завдяки вашій небайдужості нам вдається затримувати порушників на гарячому, вилучати з водойм сітки та інші заборонені знаряддя лову.

Так, протягом 2019 року на телефони «гарячої лінії» Чернігівського рибоохоронного патруля надійшло 59 звернень громадян.

За наданням роз’яснень з питань дотримання Правил любительського та спортивного рибальства, встановлення термінів нерестової заборони, розташування зимувальних ям та інших питань звернулось 11 громадян, які отримали професійні консультації.

По 48 повідомленнях державні інспектори здійснили рейдові виїзди на водойми для фіксування можливих правопорушень.

В ході проведених перевірок по 28 повідомленнях інформація не підтвердилась.

По 20 повідомленнях було зафіксовано факти порушень Правил рибальства. Складено п’ять протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства в період нересту) та дев’ять за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), в тому числі один за порушення з ознаками кримінального.

Крім цього, складено шість актів виявлення безхазяйного майна, згідно яких з водойм вилучено 23 кг риби та 26 од. сіток.

Всього у правопорушників за фактами викладеними у зверненнях громадян на «гарячу лінію» вилучено 26 од. заборонених знарядь лову та 44 кг риби. Нараховано збитків, завданих рибному господарству, у розмірі 15 123,5 грн.

Для прикладу, другого липня на р. Десна, поблизу с. Соколівка Козелецького району виявлено жителя м. Чернігів, який рибалив за допомогою забороненого знаряддя лову - сітки зяберної (односттінної). До тенет правопорушника потрапило 15 кг риби: синець – 87 екз., плітка – 10 екз., плоскирка – 9 екз., судак – 7 екз, лящ – 6 екз, білизна – 1 екз. та окунь – 1 екз. Завдано збитків рибному господарству України у розмірі 13 413 грн. Складений протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП направлено до Козелецького районного суду для притягнення винної особи до відповідальності. Відомості про кримінальне правопорушення Нацполіцією внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Незаконно добуті водні біоресурси та заборонені знаряддя лову вилучено.

Восьмого грудня на озері біля с. Іванівка Чернігівського району викрито жителя м. Чернігів. Порушник за допомогою сітки зяберної (одностінної) встиг виловити 3 екз. синця та 1 екз ляща, загальною вагою 1 кг. Збитки склали 425 грн. Складені адміністративні матеріали ч. 4 ст.  85 КУпАП направлено до Чернігівського районного суду. Сітку і незаконно добуту рибу вилучено.

Нагадаємо, що реєстрація звернень громадян на «гарячу лінію» має свою, встановлену законодавством, процедуру. Відповідно до ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» у зверненні має бути обов’язково зазначено прізвище, ім’я, по-батькові, місце проживання громадянина та викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання тощо. Відповідно, якщо ви не хочете назвати таку інформацію – ми не маємо змоги зафіксувати ваше звернення.

Знайте, що для перевірки вашого повідомлення повинна виїхати рейдова група, яка складається не менше ніж з трьох осіб. Для того щоб, раціонально витрачати людські та матеріальні ресурси, черговий обов’язково запитає зворотній номер телефону на який можуть зателефонувати державні інспектори рибоохорони щоб скоординувати свої дії. Без зворотного зв’язку рибпатрульні також не будуть реагувати на повідомлення. Просимо поставитися до цього з розумінням. Адже надходять дзвінки і від самих правопорушників для того щоб відволікти увагу інспекторів від місця скоєння правопорушень.

Нагадуємо, що «гаряча лінія» Чернігівського рибоохоронного патруля: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 працює цілодобово сім днів на тиждень.

Оперативно повідомляйте на «гарячу лінію» про порушення рибоохоронного законодавства, таким чином ви допоможете зберегти водні біоресурси та покарати порушників Правил рибальства.

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!