А що ви знаєте про сазана?


Сазан (Cyprinus carpio) – прісноводна риба родини коропових. Відрізняться від свого найближчого родича коропа тим, що живе у дикій природі та веде більш активний спосіб життя. Зустрічається в басейнах Чорного, Азовського, Аральського, Каспійського морів, річках Південно-Східної Азії.

Сазан має видовжене тіло, вкрите щільною великою темно-жовто-золотистою лускою. Рот нижній, висувний. Лоб досить широкий, очі невеликі. Мутаційна мінливість у сазана особливо активно поширилася на характер зовнішнього покриву, поклавши початок різними видам коропа. Середня довжина тіла риби становить 30-40 см, вага не перевищує 20 кг, хоча інколи зустрічаються особини вагою до 30 кг.

Сазан – житель великих річок, який тримається невеликими зграями. Уникає сильної течії, полюбляє місця в затоках, зарослих очеретом та іншими рослинами. Тривалість його життя складає близько 35 років. Порівняно з коропом, він стійкіший до різного роду захворювань і паразитів, а також менш вимогливий до кисневого режиму.

Статевої зрілості досягає на 3-5 році життя. Нерест порційний, триває з травня по липень при температурі води вище 17°C. Плодючість складає від 600 тис. до 1,5 млн ікринок, які відкладаються в неглибоких ділянках на трав'янисті рослини. Мальки живляться інфузоріями, дрібними ракоподібними, згодом – личинками комах, червами, молюсками, рослинами; дорослі особини – всеїдні.

Сазан є одним з найбажаніших трофеїв серед рибалок-любителів. Такою популярністю риба користується завдяки своїм смаковим якостям і корисним властивостям.

Довідкова інформація:

Розрахунок за незаконне добування сазана здійснюється відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за одну незаконно виловлену особину цієї риби становить 306 грн.

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!