Мікроджиг. «Легкий старт» з Flagman FireFly 6,6” 0,5-4г.


 

Передмова

       Кожен з нас вибирає найбільш прийнятну для себе філософію рибалки.

Для  мене найбільш цікавим і зрозумілим став мікроджиг.  Делікатність і чутливість снасті, можливість отримати задоволення навіть від невеликої риби і успішно ловити її в місцях з найбільшим рибацьким пресингом – це те, що зіграло головну роль в виборі.

         В даній статті хочу розповісти  про дуже бюджетного «нашо-китайського» спінінга Flagman FireFly . Адже саме це вудилище стало для мене «перепусткою» в світ мікроджига.

 

Характристики Flagman FireFly 6,6” 0,5-4г :

Довжина: 1,98м

Кастинг: 0,5-4г

Стрій: Швидкий

Тип вершинки: вклеєна (Solid Tip)

Вага: 80г

Ручка: EVA

Передісторія. Вибір першого "мікроджигового"  вудилища

         Після безлічі прочитаного і почутого про «надлегкий» джиг мною було прийнято рішення піти в магазин купити собі мікроджиговий комплект. В магазині мене чекав консультант, який при першій фразі типу: «Хочу собі спінінг для мікроджига»,  сунув мені в руки добру знайому всім Favorite Blue Bird 2.08м  1-7г. Її ціна на тоді (початок 2016р) була десь 1000грн.  Для мене це був найочевидніший вибір, але хотілось щось «не таке як у всіх». Тоді мені запропонували Azura Kenshin KSN 70 0,5-8г Tubular  по тій же ціні. Палочка з дуже незвичайним дизайном і надякісно зроблена.  Azura тоді мене підкупила універсальністю ( і мікроджиг, і можна потвічити невеликі воблери чи половити ультралайт вертушками) і запасом міцності, адже завжди хочеться все і відразу.

 

Знайомство з FireFly

 В тий же день, вже виходячи з магазину мені приглянулися незвичного дизайну вудилища біло-оранжевого кольору. Консультант пояснив, що це новинка і ніяких відгуків ще немає про ці спінінги. І наголосив, що нізащо б не взяв Flagman, оскільки ці удилища ніколи не були популярні і краще обходити їх стороною. Та і ціна в 520грн - занадто нереально і несерйозно.

         Взявши в руку модель FireFly  6,6” з тестом 0,5-5г (зараз 0,5-4г) я зрозумів, що це скоріш «іграшка» ніж реальне вудилище. Вершинка наскільки тонка і гнучка, що здається вона зламається при першому закиді приманки. Якість виконання нарікань не викликала, але загальне враження було скоріш негативне. Тоді я і подумати не міг як я помилявся.

         Пройшов час і після кількох рибалок з Azura Kenshin прийшло розуміння , що Кеншін занадто жорстке і недостатньо чутливе вудилище. Хоч  рибка ловилась, але задоволення від роботи з мікроджигом не було. Тест у нього занижений, реальний десь 3-10г. Та і анімацію зрибити ним нормально не виходило.  Тому було прийнято рішення про купівлю іншої палички, а Кеншіна використовувати для ловлі на воблера та джиг від 5г до 8г.

         Загадав я тоді про тий надтонкий і делікатний Flagman FireFly 0,5-4г і вирішив його купити. Потрапив саме на акцію -  410грн!!! Ну тут без варіантів – беру!

         Спінінг прийшов в дуже дешевому невиразному чохлі, хоча іншого за такі гроші я не чекав. Відразу кинулась в очі тоненька і довга вклеєна вершинка, на яку рясно всипали пропускні кільця дуже маленького розміру. Тут вже Flagman перестарався, адже діаметр занадто малий, особливо тюльпана. Така конструкція перешкоджає проходженню вузла шнура з флюрокарбоном і може стати причиною заплутування снасті  і навіть поломки кінчика. Рознесена ручка і катушкотримач виконані дешево і не надто якісно, хоча виглядають дорого і солідно.  Щодо стою вудилища – то тут він скоріш Moderate-Fast, а не Fast.

         Укомплектував я вудилище катушкою  Favorite Hurricane 2000S і шнуром 0.6 по японській класифікації. Зразу скажу що 258г – це дуже важка катушка для цього вудилища. Бажано обирати катушечку до 200г – чим легша, тим краще. Та шнур 0.3 чи 0.4.

Чутливість і «вагова категорія».

На першій ж рибалці FireFly 0,5-4г  дав зрозуміти, що все що я знав і відчував до цього – це ніщо. Розбірна «чебурашка» вагою в 2 грами і 2” JavaStick відчувалися в руку навіть на відстані більше 15м від берега і глибині за 2 метри.

         Після Кеншіна навіть найменший тичок окуня чи травинка на дні відчувалися просто феноменально. Вершинка хоч і здавалася спочатку занадто «сопливою», тепер слухняно і чітко передавала в глибину бажану анімацію, і наглядно доповідала про те, що коїться з приманою на дні.

Моєму захвату не було меж. Такого я не очікував від полички за 410грн!!!

На 0.6-му шнурі комфортно було працювати з вагою від 1,5г до 3,5г плюс приманка. Водночас, 1,5г при недалекому закиді (до 10м) дійсно можна було відчути в руку на твердому дні, а від 2г вже вдавалося чітко контролювати приманку і відтворювати задуману проводку. На 4-ох грамах вудилище провалюється і виконати анімацію стає складно.

Найкомфортнішою стала джиг-головка вагою 2,5-3г. В поєднанні з необ’ємною приманкою такий тандем дозволив здійснювати дальні закиди і комфортно працювати як в прибережній зоні, так і на відстані.

Восени 2016 я укомплектував FireFly катушкою Ryobi Spiritual DX 800 ( вага 165г) і шнуром 0.4 PE. Тепер комфорт і чутливість снасті злетіли просто до небес! Стало можливим використання мормишок вагою від 0.7г, правда стежити за рухом приманки вдавалось лише по кінчику. Комфортною вагою джиг-головки стали 1,5 і 2 гами з приманками 1-1,5 дюйми. Можна сказати, що спінінг перейшов з розряду мікроджига в наноджиг.

Неджигові приманки


Із-за дуже м’якої вклеєної вершинки FireFly не може комфортно провести воблер, навіть найменший. Така ж ситуація і при ловлі блешнями. «Вертушку» він волоче, а не проводить.

 FireFly -  це чисто мікроджиговий інстумент.


Робота на виважуванні риби


         Тут FireFly проявив себе з найкращої сторони. Будь то «пальчиковий» окунь чи півкілошний судачок – палочка справлялася з усим легко і без шансів для риби.

  В’яже спінінг достойно. Сходів риби майже немає. А відчуття від боротьби навіть з 100-грамовим окунем – казкові. Делікатна снасть дозволяє в повній мірі насолодитися рибалкою навіть з наймініатюрнішими трофеями.

  Який максимальний запас по міцності у FireFly сказати важко. По відчуттям боротьби з судаком в 0.8кг (найбільша риба яку я ловив на нього) то десь до 1,5кг.

 

 Висновок


         Flagman FireFly 0,5-4г виявися чудовим інструментом для надлегкого джига. Його ціна дозволяє не розоритися на придбанні спінінга і при цьому отримати задоволення від рибалки. Доповніть його легенькою катушкою і тонким шнуром – і вуаля, готовий «бойовий» комплект на, дрібного і недуже, прибережного хижака.

 В нього є свої недоліки у вигляді дешевої фурнітури і невисокої якості виконання взагалом. Але за таку ціну...

 Саме з FireFly я пізнав справжній мікроджиг, та рекомендую його як «легкий страт» в цій цікавій риболовній дисципліні.

Комментировать
5+. Хороша інформація для початківців спінінга.
Є такий, точніше був, у користуванні, поламав вершинку на третій чи четвертій рибалці, враження ніякі від цього спінінга, грамм пагано відбивае, треба 1.5-2 для гарної чуйки. Не знаю, нашо його купив, захотілося задешево понаноджижити. Зараз використовується як іграшка для доці :)
Чекати чогось більшого за таку ціну не варто. Хоча 1,5г реальна робоча вага для нього при шнурі 0.3-0.4. Щодо вершинки - це болячка, я про неї писав.
Але хочу сказати від себе, що відливив ним сезон. Рибалок з 15. І все нормально, але пару разів шнур перехлестувався через кільця вершинки.
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!