Зимова риболовля: обережно - тонкий лід! Пам’ятка для рибалки


Зимова риболовля - це не просто видобуток риби для харчування і задоволення своїх насущних потреб. Це неабияке зняття стресу і відновлення нервової системи людини, "лікувальна терапія" від прискорених і напружених темпів сучасного життя. А ще - це чудовий відпочинок на природі.


Але, щоб цей відпочинок не перетворився на нещасний випадок, кожному потрібно бути вкрай обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на льоду, щоб не наражати на небезпеку себе і оточуючих.


● Перед тим, як ступити на лід, визначте усіма можливими способами товщину льодового покриву на водоймі. Ніколи не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. 

● Міцність льоду краще всього перевіряти за допомогою палиці. Якщо після першого удару на поверхні з’являється вода, виходити на лід категорично забороняється;

● Пам’ятайте: лід завжди тонкий і ламається поблизу кущів, сухої трави, під товстим шаром снігу, у місцях, де водорості вмерзли у лід;

● Лід дуже небезпечний і ламкий поблизу місць, де є швидка течія, або струмок впадає у річку, де із дна б’є джерело;

● Під час пересування по льоду потрібно бути обережним, слід уважно стежити за його поверхнею, обходити підозрілі та небезпечні місця.

● Щоб уберегти себе від неприємної ситуації на льоду, ніколи не виходьте на риболовлю у нічний час та за температури повітря вище 0 градусів за Цельсієм.

● Не ходіть на зимову риболовлю поодинці, це небезпечно, бо ніхто вам не зможе допомогти у випадку біди.


Пам’ятайте - людина, яка заздалегідь продумала свої дії та належно підготувалася до походу на крижану водойму, буде у безпеці і не наражатиме інших на неприємності.


Пам’ятка для рибалки


Нагадуємо основні правила безпечної риболовлі у зимовий період!

Пам'ятайте! Жоден вилов не вартий втрати здоров'я чи життя...

Дотримуйтесь рекомендацій та проводьте дозвілля безпечно!


1. Коли йдете на риболовлю, не забудьте обов'язково взяти телефон. Також покладіть в кишеню два великих цвяхи або ніж - з їх допомогою легше буде вибиратися на крижину в разі провалу.

2. Під час риболовлі на невеликій площі не варто пробивати багато лунок, відстань між ними має бути більше ніж 5-6 метрів.

3. Фортеця крижини найкраще перевіряти за допомогою плешні - спеціального інструменту для пробивання льоду. Якщо після першого удару з'являється вода - виходити на лід заборонено.

4. Рибалка повинен мати з собою рятувальну мотузку з петлею на одному кінці та вантажем на іншому кінці (маса 400-500 грам).

5. Небажано стрибати та бігати по крижині, збиратися великими компаніями.


Також варто пам'ятати про небезпечну товщину льоду: дуже небезпечний лід до 7 см.


✔ Виходити на лід одній людині можна, якщо лід товщиною від 7 до 10 см.

✔ Для ігор на льоду товщина повинна становити понад 12 см.

✔ Легковий автомобіль може виїхати на лід, якщо товщина становить 20-30 см.

✔ Більш важкий автомобіль - якщо товщина льоду становить від 30 до 40 см.


Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!