Любительське рибальство буде здійснюватись за новим порядком


Держрибагентство ініціювало розробку нового порядку та правил здійснення любительського рибальства. Про це йдеться в тексті прес-релізу Держрибагентства, текст якого є в розпорядженні Інформаційного агентства «Правда». 

«На вирішення існуючих законодавчих колізій та для забезпечення умов   для відповідального та комфортного рибальства  Держрибагентством була ініційована розробка  нових Порядку та Правил  здійснення любительського  рибальства.  До їх розробки буде долучено експертів галузі та риболовну громадськість», –  повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

 

Вказано, що діючі Правила  здійснення любительського і спортивного рибальства, створені в      1998 р. – недосконалі та не відповідають  сучасному стану  рибальства в Україні.  Вони не регулюють належним чином надання рекреаційних послуг з рибальства, видачу органами рибоохорони дозвільних документів на рибальство, жодним чином не регулюють здійснення  підводного мисливства та рибальства в Україні, а також не охоплюють  багато інших  важливих питань.

Повідомляється, що відповідно до законодавчих вимог, розробці Правил  передує розробка Порядку здійснення любительського рибальства, його прийняття через відповідну постанову КМУ.
Окрім того, новий Порядок покликаний законодавчо  врегулювати питання, що виникають при здійсненні любительського рибальства, організації рекреаційних послуг, пов’язаних з любительським рибальством. Зокрема йдеться про порядок організації суб’єктами господарювання любительського та спортивного рибальства на окремих водоймах, оскільки   теперішні нормативні документи не дозволяють їм надавати послуги з рекреаційного рибальства, залишаючи цю прерогативу лише громадським організаціям,  а це – суперечить ринковим відносинам.

У Порядку приділено увагу врегулюванню питання здійснення любительського рибальства на території об’єктів природно-заповідного фонду, де це не забороняють їх положення. Також передбачається усунення невідповідностей з Законом України «Про дозвільну систему» в частині видачі органами рибоохорони дозволів на здійснення любительського рибальства.

Зазначається, що у новому Порядку вперше з’являється  таке поняття як  водойми (їх частини), де заборонено промислове рибальство. А для водойм, які традиційно використовуються як для промислового, так  і для любительського рибальства вводиться таке поняття  як розмежування – у часі, днях тижня, сезонах року тощо,  визначене на основі науково-біологічного обґрунтування. На прохання риболовної громадськості, у Порядку з’являються  норми для більш суворого контролю за дотриманням правил любительського рибальства підводними мисливцями.

Після прийняття проекту Постанови КМУ «Про затвердження порядку здійснення любительського рибальства» буде розпочато роботу над безпосередньо  новою редакцією Правил любительського риболовства, що міститимуть більш розгорнуті норми регулювання любительського рибальства. Вони також будуть представленні для громадського обговорення та пропозицій.

Комментировать
что то не понял ни чего...
в двух словах можно:для рыбаков любителей что поменяется?
Тоже самое и ничего не понял, потому и выложил здесь чтобы кто то объяснил. Либо все останется как было или сделают как в Европе.
Та шо тут не понятного?) Любителей будут любить во все щели, промысловики будут продолжать "работать" ))
Сейчас все законы и указы так пишут, что зачастую разные пункты противоречат друг другу. А потом суды крутят их как хотят в свою пользу.
Тут так же...
Улучшат, однозначно правила улучшат. Вопрос только для кого ? ))
Как они могут говорить о плохом законе 1998 года , пусть для начала попробуют его выполнить хотя бы ? че тут не понятного, деньги не за что, с нас хотят брать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!