Козелецький районний суд притягнув до відповідальності порушників Правил рибальства


Козелецьким районним судом 23 листопада 2020 року винесено ряд рішень про визнання винними у скоєнні адміністративних правопорушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (грубе порушення Правил рибальства) мешканців Козелеччини.

Так, відповідно до рішення суду житель с. Кіпті сплатить до бюджету збитки та штраф на користь держави у розмірі 3 145 грн та 340 грн відповідно.

Нагадаємо, що дане порушення було зафіксовано Чернігівським рибоохоронним патрулем 21 вересня цього року на оз. Гостюша, поблизу с. Туманська Гута Козелецького району. Порушник перевищив більш ніж у два рази дозволену добову норму вилову водних біоресурсів, виловивши 185 екз. карасів сріблястих, загальною вагою понад 7 кг.

Ще одним рішенням суду двоє жителів с. Соколівка сплатять на двох збитки та штраф на користь держави у розмірі 2 890 грн та 680 грн відповідно.

Дане правопорушення було виявлено 22 жовтня поточного року на р. Десна, поблизу с. Соколівка Козелецького району. Двоє місцевих жителів за допомогою остей виловили 2 кг риби: щука – 8 екз. та плітка 2 екз.

Крім того, суд зобов’язав кожного порушника сплатити судовий збір у розмірі 420 грн.

Після винесення вироку суду у порушників є 15 днів для добровільної сплати штрафу. Якщо у зазначений термін штраф не сплачено постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. В такому випадку сума штрафу подвоюється. Збитки сплачуються у розмірі, визначеному рішенням суду.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що за грубе порушення Правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову - вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел. Також вилов водних біоресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену добову норму вилову), відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачений штраф у розмірі від 340 до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів.

За незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 249 ККУ. Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 17 000 до 51 000 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею караються штрафом від 51 000 до 85 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

В Управлінні Держрибагентства у Чернігівській області цілодобово функціонує телефонна «гаряча лінія»: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби чи сіток - прохання невідкладно повідомляти за вказаними номерами телефонів.


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!