На Чернігівщині порушників Правил рибальства судом притягнуто до відповідальності


Чернігівським районним судом протягом липня 2020 року винесено ряд рішень про визнання винними у скоєнні адміністративних правопорушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП мешканців Чернігівщини.

Так, відповідно до рішень суду від 29 липня жителі м. Славутич Київської області сплатять збитки та штраф на користь держави по 943 грн та 340 грн кожен.

Нагадаємо, що дане порушення було зафіксовано Чернігівським рибоохоронним патрулем 08.07.2020 на водосховищі поблизу с. Пакуль Чернігівського району. Двоє правопорушників за допомогою сітки "бредень", в протизаконний спосіб та з перевищенням дозволеної добової норми вилову добули 74 екз. раків, загальною вагою 2 кг.

Рішенням суду від 31 липня зобов’язано мешканця с. Брусилів Чернігівського району сплатити збитки та штраф на користь держави у розмірі 2 040 грн та 340 грн.

Дане порушення було викрито рибпатрулем 06.05.2020 на озері поблизу с. Брусилів. Громадянин в протизаконний спосіб, за допомогою сітки зяберної (одностінної) виловив 24 екз. плітки, загальною вагою 1 кг.

Крім того, суд зобов’язав кожного порушника сплатити судовий збір у розмірі 420 грн.

Після винесення вироку суду у порушників є 15 днів для добровільної сплати штрафу. Якщо у зазначений термін штраф не сплачено постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. В такому випадку сума штрафу подвоюється. Збитки сплачуються у розмірі, визначеному рішенням суду.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що за грубе порушення Правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову - вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел. Також вилов водних біоресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену добову норму вилову), відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачений штраф у розмірі від 340 до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів.

За незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 249 ККУ. Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 3 400 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею - караються штрафом від 3 400 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

В Управлінні Держрибагентства у Чернігівській області цілодобово функціонує телефонна «гаряча лінія»: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби чи сіток - прохання невідкладно повідомляти за вказаними номерами телефонів.


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля


Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!