На Чернігівщині рибних браконьєрів притягнуто до кримінальної відповідальності


Протягом 2020 року районні суди області винесли ряд рішень про визнання винними у скоєнні кримінального проступку передбаченого ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України жителів Чернігівської області.

Так, вироком Чернігівського районного суду, винесеним сьомого вересня 2020 року, трьом жителям с. Іванівка та м. Чернігів призначено покарання у виді двох років обмеження волі та відповідно до ст. 75 Кримінального Кодексу України звільнено від призначеного судом покарання з випробуванням і з іспитовим строком в один рік.

Нагадаємо, що дане порушення було зафіксовано Чернігівським рибоохоронним патрулем 30 липня поточного року на оз. Дайнече, поблизу с. Слабин Чернігівського району. За допомогою 10 од. сіток зяберних (одностінних) та поріжних з човна браконьєри виловили 15 кг риби: плоскирка - 61 екз., карась сріблястий - 15 екз., лящ - 8 екз., лин - 6 екз., плітка - 3 екз., по 2 екз. синця і окуня та по 1 екз. щуки і білизни. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 5 457 грн.

Вироком Чернігівського районного суду від 19.10.2020 трьом жителям смт Михайло – Коцюбинське, також призначено покарання у вигляді обмеження волі на строк два роки та на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування покарання, якщо вони протягом року не вчинять нового кримінального правопорушення і виконають покладені на них судом обов’язки.

Чернігівським рибоохоронним патрулем було викрито дане порушення першого вересня цього року, також на оз. Дайнече, поблизу с. Слабин. Браконьєри з гумового човна за допомогою 6 од. сіток поріжних незаконно добули 8 кг риби: плітка – 47 екз., в’язь – 19 екз., плоскирка – 15 екз., щука – 10 екз., окунь – 6 екз., лящ – 4 екз., карась сріблястий – 2 екз. та по 1 екз. краснопірки і синця. Завдано збитків у розмірі 11 373 грн.

Суд також ухвалив конфіскувати на користь держави заборонені знаряддя лову, човни та незаконно добуті водні біоресурси.

Крім того, всі правопорушники в добровільному порядку, до рішення суду, сплатили компенсацію за нанесені збитки рибному господарству у визначених розмірах.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що за грубе порушення Правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову - вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел. Також вилов водних біоресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену добову норму вилову), відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачений штраф у розмірі від 340 до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів.

За незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 249 ККУ. Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 3 400 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею - караються штрафом від 3 400 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

В Управлінні Держрибагентства у Чернігівській області цілодобово функціонує телефонна «гаряча лінія»: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби чи сіток - прохання невідкладно повідомляти за вказаними номерами телефонів.


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!