За тиждень виявлено 52 порушення правил рибальства зі збитками понад 18 тис.грн., - Чернігівський рибоохоронний патруль


За тиждень з 22 по 29 квітня 2021 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 52 порушення Правил рибальства. Зокрема, викрито 29 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), 16 - за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства) та одне за  ст. 88 - 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів).

Крім цього, складено шість актів виявлення безхазяйного майна, згідно яких з водойм вилучено 25 кг риби та 24 од. сіток.

«Всього у порушників за тиждень вилучено 92 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 61 од. заборонених знарядь лову. Накладено штрафів (за постановами судів та органів рибоохорони) на суму 1 670 грн. Загальна сума збитків, завданих рибному господарству України, склала 18 581 грн», - зазначив начальник Управління Держрибагентства у Чернігівській області Микола Каленюк.

Для прикладу, 22 квітня під час рибоохоронного рейду на водоймах Коропської громади Новгород – Сіверського району викрито місцевого жителя, який на р. Десна виловлював рибу за допомогою 2 од. сіток зяберних (одностінрих). В протизаконний спосіб порушник виловив 6 кг риби: карась сріблястий – 4 екз., лящ - 3 екз., та плоскирка – 2 екз. Завдано збитків рибному господарству України у розмірі 646 грн.

24 квітня виявлено місцевого жителя, який на р. Десна, поблизу с. Макошине Менської громади Корюківського району за допомогою сітки виловив 3 екз. ляща, загальною вагою 3 кг. Збитки склали 510 грн.

За вказаними фактами браконьєрства на порушників складено адміністративні протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ будуть направлені до районних судів області для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності. Водні біоресурси і заборонені знаряддя лову вилучено.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що з 1 квітня 2021 року на території області розпочалась нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Любительське рибальство дозволено лише однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега за межами нерестовищ у визначених місцях.

З переліком місць, відкритих для здійснення любительського рибальства під час нересту можна ознайомитись на інтерактивній карті за посиланням.

Якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову, прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» Чернігівського рибоохоронного патруля (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).


Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

 


Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!