Рибалкам на замiтку: лiтня заборона на лов ракiв!


Чернігіврибоохорона нагадує: у відповідності до п.2 наказу Чернігіврибоохорони від 17.03.2016 №18-0, з 1 серпня до 15 вересня включно (в період другої линьки) забороняється всякий лов раків у водоймах Чернігівщини.

У всі періоди життя раки або линяють, або готуються до чергового линяння. Воно пов’язане з ростом цих тварин і полягає в скиданні твердих покровів. Про наближення линьки можна здогадатися з матового відтінку панцира, його боки при цьому легко продавлюються пальцями.

Сама линька відбувається в норах, під корчами, між стеблами підводних рослин, переважно в ночі.

Линька триває, як правило, кілька хвилин, але іноді цілу добу. Доти, поки новий панцир не затвердіє, рак росте. Це триває 1-1,5 місяця. Ось саме в цей період і забороняється ловити раків».

Нагадуємо, що за порушення правил рибальства настає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 34 грн. до 170 грн., за грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову) - від 340 грн. до 680 грн.

А також, за кожен екземпляр виловлених раків, у період заборони, прийдеться сплатити нанесені збитки в розмірі 25,5 грн.

Джерело: сайт Чернігіврибоохорони

 

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!