Рибоохорона Рибоохорона

Украина, Чернигов
4 подписчика
505 / 0.17
Предпочитаемые сообщества:
brpukraine, volfram, aquastar,
Он с нами с 03.07.2013 г.

А що ви знаєте про сазана?

А що ви знаєте про сазана? Фото №1

Сазан (Cyprinus carpio) – прісноводна риба родини коропових. Відрізняться від свого найближчого родича коропа тим, що живе у дикій природі та веде більш активний спосіб життя. Зустрічається в басейнах Чорного, Азовського, Аральського, Каспійського морів, річках Південно-Східної Азії.

Сазан має видовжене тіло, вкрите щільною великою темно-жовто-золотистою лускою. Рот нижній, висувний. Лоб досить широкий, очі невеликі. Мутаційна мінливість у сазана особливо активно поширилася на характер зовнішнього покриву, поклавши початок різними видам коропа. Середня довжина тіла риби становить 30-40 см, вага не перевищує 20 кг, хоча інколи зустрічаються особини вагою до 30 кг.

Сазан – житель великих річок, який тримається невеликими зграями. Уникає сильної течії, полюбляє місця в затоках, зарослих очеретом та іншими рослинами. Тривалість його життя складає близько 35 років. Порівняно з коропом, він стійкіший до різного роду захворювань і паразитів, а також менш вимогливий до кисневого режиму.

Статевої зрілості досягає на 3-5 році життя. Нерест порційний, триває з травня по липень при температурі води вище 17°C. Плодючість складає від 600 тис. до 1,5 млн ікринок, які відкладаються в неглибоких ділянках на трав'янисті рослини. Мальки живляться інфузоріями, дрібними ракоподібними, згодом – личинками комах, червами, молюсками, рослинами; дорослі особини – всеїдні.

Сазан є одним з найбажаніших трофеїв серед рибалок-любителів. Такою популярністю риба користується завдяки своїм смаковим якостям і корисним властивостям.

Довідкова інформація:

Розрахунок за незаконне добування сазана здійснюється відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за одну незаконно виловлену особину цієї риби становить 306 грн.

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

развернуть

Особливості нересту сома

Особливості нересту сома Фото №1

Сом звичайний або європейський – прісноводна донна річкова риба з роду сом (Silurus), ряду сомоподібних. Живе у глибоких ділянках річок, в протоках і старицях, в озерах і водосховищах, а також у солонуватих водах лиманів.

Статева зрілість сома настає на 3 - 4-му році життя при вазі 1 - 2 кг. Нерест починається в кінці травня - середині червня, після прогрівання води до 20 °C.

Передують ікрометанню бурхливі ігри сомів. Самці намагаються перевершити один одного перед самками в швидкості і стрибках, нерідко на ігрища збирається до сотні риб! Відгомін таких змагань можна почути на кілька кілометрів навколо.

Самка вибирає гідного партнера і вирушає з ним для метання ікри. Вони підшукують затишні, тихі місця в мілководді з очеретами. Виривши ямку, самка відкладає ікру. Зазвичай нерестовища розташовані у прибережній зоні на глибині 40–50 см на ділянках із м'якою водною рослинністю. Водні рослини використовуються як субстрат для нересту, а також як природний фільтр для води і схованки для молоді.

Плодючість самок складає 140 – 278, максимально - 1380 тис. ікринок. Запліднені ікринки негайно покриваються слизом, що дозволяє їм триматися разом і прилипати до субстрату. Батьки охороняють гнізда, проганяючи від них інших зацікавлених мешканців водойми. Період інкубації ікри залежить від температури води і триває в середньому близько 5 діб.

Після нересту соми переходять на глибину, до місця літніх стоянок і починають активно харчуватись. Післянерестовий жор - найактивніший. Триває він майже до середини літа, потім поступово знижується, а за перших нічних заморозків сом зовсім припиняє живитися.

Згідно такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 № 1209, за кожен екземпляр виловленого в незаконний спосіб особини сома прийдеться сплатити нанесені збитки у розмірі 425 грн.

Якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» Чернігівського рибоохоронного патруля (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).

Довідкова інформація:

Нерестова заборона на вилов водних біоресурсів в районі контролю рибпатруля Чернігівщини триває до: 9 червня (включно) - у всіх водосховищах, 29 червня (включно) - у придатковій системі водойм (озера, протоки, гирла та ін.). Раків ловити заборонено до 30 червня (включно).

 Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

развернуть

Особливості нересту лина

Особливості нересту лина Фото №1

Лин (Tinca tinca) — риба родини коропових. Широко розповсюджений у прісних водоймах Євразії. Назву риба отримала внаслідок здатності на повітрі «линяти»: спійманий лин вкривається великими чорними плямами внаслідок відшарування від шкіри слизу, що вкриває тіло риби.

Нерест лина триває досить довго – з травня по липень, пов'язано це з тим, що ікру самка відкладає в три прийоми, температура води при цьому повинна бути в межах 17-23°C.

У самців статева зрілість настає на 2-3 літо, коли його довжина складає 11-20 см, у самок на 3-4 літо, коли їх довжина сягає 18-20 см. Характерно, що на період нересту у самців з'являється так званий перловий висип. Нереститься риба групами – одну самку супроводжує 2-3 самця. Ікра відкладається на стебла рослин у формі стрічок, в яких ікринки розташовуються одна за одною. Ікра спочатку клейка, але вже через 1,5-2 дня втрачає цю властивість і опускається на дно, де розвиваються ембріони. В середньому самка лина відкладає до 40 тисяч ікринок, проте, з віком цей показник може вирости і до 200 тисяч. Період розвитку ембріонів залежить від температури води – 3-5 днів при температурі 19-21°C і 3-7 днів при температурі 22-24°C. Тільки з 6-7 дня розвитку личинки починають харчуватися безхребетними, до цього вони годуються за рахунок жовткового мішка, ведучи нерухомий спосіб життя.

Цікаво, що на запліднення ікринки відводиться лише одна хвилина, оскільки саме такий час зберігає рухливість у воді сперматозоїд, сама ж ікринки, якщо її не запліднили, живе близько двох хвилин. Личинки та мальки розвиваються довго й повільно ростуть. Швидкість росту молодих особин залежить від місця проживання: в південних районах вони ростуть та розвиваються значно швидше ніж у північних.

Молодь живиться спочатку зоопланктоном та водоростями, потім різноманітними безхребетними.

Згідно такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 № 1209, за кожен екземпляр виловленої в незаконний спосіб особини лина прийдеться сплатити нанесені збитки у розмірі 119 грн.

Якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» Чернігівського рибоохоронного патруля (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).

Довідкова інформація:

Нерестова заборона на вилов водних біоресурсів в районі контролю рибпатруля Чернігівщини триває до: 9 червня (включно) - у всіх водосховищах, 29 червня (включно) - у придатковій системі водойм (озера, протоки, гирла та ін.). Раків ловити заборонено до 30 червня (включно).

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

 

 

развернуть

Для аквакультури виділено 1,2 млрд грн. на програму часткової компенсації відсотків за кредитами

Для аквакультури виділено 1,2 млрд грн. на програму часткової компенсації відсотків за кредитами Фото №1

У 2020 році в державному бюджеті за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» передбачено надання часткової компенсації відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Суб’єкти аквакультури можуть скористатися зазначеною програмою з метою здешевлення залучених кредитів. Це не тільки зменшить фінансове навантаження, але й дозволить товаровиробникам збільшити обсяги виробництва. Загалом за напрямом «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» виділено 1,2 млрд грн.

Часткова компенсація відсотків на конкурсній основі надається суб’єктам господарювання агропромислового комплексу – юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам – підприємцям.

Детальніше з інформацією можна ознайомитися в постанові Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 202 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» за посиланням.

Перелік банків, які підписали Меморандум з Мінекономіки щодо реалізації державної підтримки сільгосптоваровиробників можна дізнатися на інформаційно-аналітичному порталі агропромислового комплексу України в розділі «Державна підтримка» або за лінком.

 Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

развернуть

Понад дев’ять тисяч гривень сплатить браконьєр з Київщини за 18 кг риби

Понад дев’ять тисяч гривень сплатить браконьєр з Київщини за 18 кг риби Фото №1

Козелецький районний суд 18 травня 2020 року задовольнив позов Ніжинської місцевої прокуратури в інтересах Управління Державного агентства рибного господарства у Чернігівській області про відшкодування мешканцем Київщини 7 046,5 грн шкоди, заподіяної рибному господарству України.

Нагадаємо, що першого липня 2019 року під час проведення рибоохоронного рейду водоймами Козелецького району державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля на р. Десна, поблизу с. Євминка виявлено мешканця с. Велика Димерка Броварського району Київської області з 6 од. заборонених знарядь лову.

До сіток правопорушника потрапило 18 кг водних біоресурсів: плітка – 14 екз., синець – 11 екз., карась сріблястий – 9 екз., краснопірка – 8 екз., щука – 6 екз., окунь – 5 екз., по 2 екз. судака, білизни і ляща та 12 екз. раків.

Крім того, суд зобов’язав порушника сплатити на користь прокуратури Чернігівської області 2 102 грн у рахунок повернення сплаченого судового збору при поданні позову.

До цього рішенням Козелецького районного суду від 19.09.2019 даного громадянина по цьому ж факту визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.85 КУпАП та зобов’язано сплатити штраф та судовий збір у розмірі 340 грн та 384 грн відповідно.

Пам’ятайте, що за кожен екземпляр незаконно добутих водних біоресурсів згідно такс, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 № 1209 прийдеться сплатити компенсацію за нанесені збитки. Наприклад, за одну особину карася сріблястого, окуня, йоржа звичайного, верховодки (уклія) і в'юна – 17 грн, підуста, плоскирки (густери) – 34 грн, краснопірки – 68 грн, клепця, синця, плітки – 85 грн, лина – 119 грн, ляща – 170 грн, в’язя, чехоні – 136 грн, амура білого, товстолоба і білизни (жереха) – 255 грн, щуки – 340 грн, сома – 425 грн, судака- 510 грн та рака - 25,5 грн.

Заборонені до вилову водні біоресурси занесені до Червоної книги України. Постановою Кабінету міністрів України від 07.11.2012 № 1030, за одну особину виловленої червонокнижної риби передбачена компенсація у розмірі: 74 грн - за міногу українську, 165 грн - за йоржа носаря, 330 грн - за карася золотого і миня річкового, 820 грн - за марену дніпровську та 48 000 грн. - за стерлядь прісноводну тощо.

В Управлінні Держрибагентства у Чернігівській області цілодобово функціонує телефонна «гаряча лінія»: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби чи сіток - прохання невідкладно повідомляти за вказаними номерами телефонів.

 Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

развернуть
Показать еще
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!