Протягом тижня вилучено 78 кг незаконно добутої риби та 19 заборонених знарядь лову


У період з 10 по 17 жовтня 2019 року Чернігівський рибоохоронний патруль задокументував 17 порушень природоохоронного законодавства. Так, зафіксовано 11 порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), в тому числі одне з ознаками кримінального правопорушення, чотири - за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства) та два – за ст. 88 – 1 КУпАП (порушення порядку придбання, збуту водних біоресурсів).

Всього у порушників вилучено 78 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 19 од. заборонених знарядь лову. Збитки, завдані рибному господарству, склали 15 419 грн.

Для прикладу, 11 жовтня під час перевірки потенційних місць незаконної торгівлі водними біоресурсами у м. Ніжин державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля на  ринках міста викрито два випадки незаконного збуту водних біоресурсів. На центральному ринку місцева жителька продавала 25 кг живої риби (плоскирка, щука, головень, плітка та лин). В районі привокзального ринку мешканець с. Анисів Чернігівського району торгував карасями сріблястими загальною вагою 2 кг.

В обох випадках документів, які б підтверджували законність придбання водних біоресурсів та сертифіката якості у громадян не було. На осіб складено протоколи за ст. 88 – 1 КУпАП. Санкція статті передбачає накладення штрафу від 540 до 1 700 грн. Матеріали справи передано до Ніжинського міськрайонного суду.

Того саме дня на р. Десна, біля с. Смолин Чернігівського району виявлено місцевого жителя, який виловлював рибу за допомогою забороненого знаряддя лову – сіткою одностінкою. В протизаконний спосіб порушник виловив 37 екз. плітки загальною вагою понад 4 кг. Збитки склали 3 145 грн.

На браконьєра складено протокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП, який направлено до Чернігівського районного суду для притягнення винної особи до відповідальності. Незаконно добута риба та заборонене знаряддя лову вилучено.

Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту водних біоресурсів прохання оперативно повідомляти на телефони «гарячої лінії» Чернігівського рибоохоронного патруля: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57 (цілодобово).

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля.

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!