Олег Корзун

Украина, Киев
0 подписчиков
3 / 0
Предпочитаемые сообщества:
finvalboats, fanatik, crucian,
Он с нами с 06.09.2013 г.

У приватної фірми суд забрав озеро під Києвом, яке райрада здала в оренду без погодження уряду

Суд скасував для ТОВ «Центр Дозвілля «Лісне Ранчо» договір оренди на озеро, площею близько трьох гектарів.

Про це йдеться у рішенні Київського апеляційного госпсуду.

Згідно з матеріалами судової справи, навесні 2013 року Києво-Святошинська РДА видала розпорядження про передачу «Лісному Ранчо» в оренду водного об’єкту в с. Лісне Шпитьківської сільської ради Києво-Святошинського району.

Озеро, площею 2,75 га, фірма орендувала на 25 років з цільовим призначенням – для риборозведення, виробництва сільськогосподарської і промислової продукції, а також у лікувальних і оздоровчих цілях. Відповідний орендний договір було підписано 19 березня.

У жовтні 2014 року ДП «Чайка», на землях якого на правах постійного користувача знаходиться озеро, подало до суду. Держпідприємство стверджувало, що РДА не мало повноважень розпоряджатися об’єктом, оскільки вказане озеро є водним об’єктом загальнодержавного значення, а Кабінетом Міністрів України не визначено чіткого розподілу повноважень щодо передачі таких озер в оренду.

Однак суд першої інстанції відмовив, опираючись на те, що розподіл повноважень справді здійснює КМУ, проте ані в Кодексі, ані в будь-якому іншому нормативно-правовому акті не прописана ні така процедура, ні її обов’язковість.

Тоді апеляційну скаргу з вимогою визнати незаконним та скасувати розпорядження РДА та визнати недійсним договір подав заступник Генерального прокурора, наполягаючи на тому, що дозвіл від Кабміну таки є обов’язком, а РДА його не запитувало й відповідно не отримувало, а значить перевищило свої повноваження.

Апеляційний суд прийняв доводи прокуратури й постановив розпорядження скасувати,а договір розірвати.

Власниками «Лісового Ранчо» є Дмитро Слоквенко і Тетяна Стоян. Поблизу орендованого озера фірма розбудувала «Центр дозвілля «Лісне Ранчо» – базу відпочинку з дерев’яними будиночками, пишуть «Наші гроші».

развернуть
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!