Александр Рудченко

Украина, Чоповичи
2 подписчика
139 / 0.05
Предпочитаемые сообщества:
brpukraine, volfram, aquastar,
Он с нами с 25.07.2014 г.

"Сурова" зима 2020 року або Відкриття-Закриття:)

"Сурова" зима 2020 року або Відкриття-Закриття:) Фото №1

Це все ж таки відбулося, хоча я вже змирився що зима без зими, але дякуючи правильній наводці друга, потягав вчора трохи мордатих окуньців.


Виїхав з Києва в 5:30 в сторону Північного-Заходу, в 7:30 був вже на льоді, реально чуть не заплакав коли відчув це потріскування під ногами;)


Спочатку в бій пішла легка артилерія у вигляді безмотилки, в калібрі "лесотка", поупирався хвилин 10 в срібну, але тихо. На другій спробі все ж таки колір підібрав, спрацювала коричнева з чорними крапками.


О восьмій ранку відчув на жилці першого кабасіка, через хвилину другого і так далі) Зрозумівши що окунь активний закинув мормишку і спробував важке озброєння у вигляді балансирів, але повний ігнор, не зайшли "Рапали" з "Крапалями" окуньцям, навіть в калібрі нульовому.


Вернувшись до "лесотки" стало веселіше, але окунь поменьшав, що топив а що віддавав мужикам на живця.


Місцеві непогано підловлювали невелику пліточку на мотиля, але мене така рибка не цікавила взагалі)


Після 10-ої стало трохи печально з кльовом, окунь не брав як в ранці, клюваки були але дуже акуратні. За ранок пяток риб гарних спустив, з них три з мормишкою, не погані екземпляри зійшли, але без цього ніяк коли в тебе 0,08 жилка:)


В 12:30 було прийняте рішення валити до дому до хати, тим паче вода пішла на лід і стало стрьомно, що й зробив)


Ось таке воно Відкриття/Закриття 2020....

 

 

 

Мало, але нічого не поробиш, таке життя в умовах гловального потепління...

Хай клює!!!


развернуть

Пару слів про 2019 рік, міні звіт)

Пару слів про 2019 рік, міні звіт) Фото №1

Доброго вечора друзі. Завершується сезон «рідкої» води, скоро міжсезоння, скажу чесно щось не сильно хочу зими, мабуть старію))


Сезон був цікавий, багато зрозумів та відкрив для себе нових речей. Були встановлені нові рекорди по хижій рибі, а от з білою рибою почав, як кажуть, зав"язувати, не то щоб  не цікаво, просто нехватає мене на все, є ще сім"я, та й працювати треба ще хоть через день;)

Хочу трохи підсумувати цей рік, для себе та й для Вас може кому буде цікаво, як він у мене пройшов.

 

 


Були гарні рибалки і з льоду, після Нового року,  Агапи інколи радували своїми клюваками, я зимою сильно в рибу не упираюсь, люблю відпочивати, готувати для друзів уху, по псят грам пить и тд. Видрачувати окуня цілий день на безмотилку то не моє)


Цю зиму посвятив ближнім грядкам, навіть дуже ближнім, судак клював  в 2 хвилинах ходьби від парадняка;)


Відкрили ми з моєю командою сезон рідкої води рано, тільки розмерзся РОП, ми вже поперли  за емоціями, за Агапами. До речі то була остання риболовля на «гандончику», після цього виходу човен з двигуном отримав нового хозяїна і по зараз вірою і правдою йому служить, відловились тоді так собі, але для мене то вже не важливо)


Пару разів виїхав на плотву, без особливого успіху, хоча й рибка була. Зрозумів для себе що й так мало часу щоб тратити його на плотву й тд, с хижаком ще багато не розгаданого.


Потім нерестова заборона і почалася моя улюблена пора – береговий Агап. Перші виїзди були з упором в джиг, були взяті гарні рибки, ну а потім вечірній та нічний "вовчара" на воблера.


Про вечірню воблерову рибалку можу писати вічно, це мій найулюбленіший метод полювання на судака. Тут все по чесному, в тебе немає ні ехолота, ні сканера, ні підсаки навіть. Тут з рибою один на один. В цьому році багато для себе зрозумів нового, відкрив чимало нових мість, проводок, подач та навіть воблерів обловив майже пів коробки, які лежали роками бо упирався в дві-три моделі.


З цікавого - тільки почався сезон, по холодній воді, коли ще не було пресинга на берегах – якраз в тей час проходив найкрупніший судак, недомірків взагалі в уловах не було. Побив свій рекорд, шкода вагів не було, купив їх коли вже головня на двушку взяв на судаковій точці в ночі на міноху 9см, був приємно здивований.


Ловив судака в ночі й літом,  розмір менший, але клювак більше. Особливо літом Агап був активний по похолоданню.


Відкриття пройшло гарно, вже на новому човні, обнову гарно обкатали та обмили)) По рибі так собі)


Та й взагалі, якщо не брати до уваги чималу кількість стікляшок за літо з човна, то й нічого не запам*яталося  особливого.

Вся трофейна риба цього сезону була взята з берега, а саме Агап за трьоху, щука за четвьорку і головень на два кеге, все на Дніпрі в радіусі 1-1,5 км від будинку.


В рідних Чоповичах відривався на поплавчанку, ловив пічкурів з плотвою на Ірші, та трохи попав на білого гриба з лисичками.


Осінь запам"яталась чималою кількість зачотних судаків, з командою напрацювали пару перспективних точок, судак під два кілограми, а інколи до трьох був не рідкість. Відкрив для себе нову приманку по холодній воді, це цикада, обловив її гарними судаками. Взагалі, осінь ще в разгарі, але погода вже не сильно ходова.


Ще «Прогрес»  на РОПі, на боні, але вже мабуть на Дніпро виходити не будем, на наступні вихідні піднімем на зимівку.


Про різні там виїзди на платніки та озерця мовчу, теж було.

А, відкрив для себе весною Тельбін, нащупав ямку з судаком, прокльовує там по холодній воді, тільки у мене - весна та осінь там працює.

Ну, якось так) Якщо в цілому, то сезон чудовий.


Комусь швидкого крепкого льоду, ну а я вже протираю воблера на весну;)

Зимою буду нарізати сало, то готувати уху для пингвинів, шучу рибачити теж буду;)

Хай клює!!!

развернуть

Підсумки року, що минає...

Підсумки року, що минає... Фото №1

Всім крепкого льоду! 

В цьому звіті хочу поділитися з Вами форумчани як я провів текущий рік.

Почалося все, як і в багатьох рибацюг з "весняного срібла", це плотвиця перед своїм відходом на нерест. Таку рибалку люблю, але не шаленію від неї, як деякі маньяки які майже весь березень та квітень живуть на берегах річок, мені достатньо два-три виїзди щоб насолодитися плотвою, цей рік не був виключенням. 

Два результативних виїзди на ближню Десну, дали гарний заряд до наступного року. Не обійшлося і без трофею, була взята гарна плітка на 1,1кг, це мій поточний рекорд по цій рибі.

А ще вона дуже смачна, як смажена так і вялена.

З чехонею не заладилось якось в цьому році, ну й нічого:) Почав зато раніше шукати "береговаго" судака, і хочу Вам сказати друзі що в цьому році він проклюнув рано, і це були не одиночні екземпляри а потокова кількість за вихід, брав гарно з середини квітня, в основному на "пластмасу", без рекордів, але весь зачотний.

І клював агап вечірній аж до початку червня, поки трава не стала під берегами, ловив би його й далі з берега, але по шию у воді воно якось не того:) Про судака можу писати вічно, люблю його, в нас з ним це взаємне мабуть (вибачте за нескромність).

Цього року в Русанівському каналі, та в принципі як завжди, гарно клював зачотний прохідний карась, теж було пару рибалок вдалих, але в мене з ним відношення як і з плотвою, аскому збив і хватить.

Рибка віднерестилась, відкриття лодочного сезону, самий довгоочікуваний для судачатника час. В цьому році колективно було прийнято рішення ставити наш "ган..ончик" стаціонарно на РОП-1, та обловлювати місця в межах Києва, від РОПу й в сторону Ольгінського, що ми й робили, на морі були рази два, дуже печальна ситуація в цьому році з судаком там, точніше з розміром.

А от київський судак в розмірі був, але ж зараза хитрий, не клює на все що йому швіряєш, перебирає, носом крутить. 

Ловив і щуку цілеспрямовано в цьому році, точніше щучку. Хоч і малу, але жваву. Є в мене в селі на Батьківщині дика водойма, там кілова хайка таке витворяє, кайфова риба на виважування) 

А грибочки ще, теж люблю їх, були в цьому році, куди без них!

Ось і осінь вже, в жовтні агап трохи поміняв свої місця, але ми його все одно шукали, вговорювали та він нас слухав і прокльовував. 

Одного буднього жовтневого дня вийшли як завжди, по своїм місцям шукати його, а знайшли сомів, дві клюваки, два трофея. 

Цими рибками я і закрив рік лову на класичний "джиг", був ще перед льодом один вихід на воду, але вже в "отвєс".

День світовий ходили, тільки під вечір обрибились гарними судаками.

Гадаю що це ще не закриття лову в отвєс, погода не пінгвиняча, а на рибалку хочеться.

Сезон з льоду теж вже відкрили тиждень тому, без трофеїв. Так пару-тройку непоганих окунів.

Ну, якщо без подробиць, то оце і все! Такий рік, дякую всім хто був зі мною! Далі буде)

 

Всім Хай клює! 

развернуть

Нарешті і Я з Трофеями, або жовтневі "жаби"

Нарешті і Я з Трофеями, або жовтневі "жаби" Фото №1

За свою "рибацьку кар*єру" я чимало переловив різної хижої риби, яка водиться в наших Поліських краях. Це окуні під півкіло, були головні кілушні, судаки за 2,5кг, одного разу влетіла щука за 4 кілограми, але трофея якогось особливого так мені Нептун ще не "подарував", може тому що я не впирався конкретно в велику рибу, так ловив собі правильних судаків, мене це влаштовувало.

Все змінив один вихід на воду, в межах Києва...

Дзвінок друга Андрія.

- Саня, даров! Давай завтра на рыбалку? Погода бомба, последние теплые дни...

Я.

- Андрюха, я за! Судак, джиг? Да, ну ОК. До завтра!

З вечора все приготував, в 6:50 наш екіпаж в складі двух Олександрів і Андрія вже на РОПі, в 7:20 ми вже на воді. 

Погода просто казка, невеликий туман, місто просипається і їде на роботу;), а ми на воді. І навіть якщо нічого не візьмем, то все одно в рахунок життя не іде.

Перша точка, перші риби у Сані, в мене тички, кидки…. Підсікнути не можу, судак не активничає.

Міняємо ще два місця, ехолот чітко показує гарну рибу, якоримся. Саня на другому забросі бере судачка, о зачОт, ловим далі….

Я все так же покурюю, і тут прижим у мене, підсічка….. ОгО думаю, і почалося… Багато описувати не буду, я був максимально сконцентрований, щоб не спустити ТРОФЕЙ, хвилин двадцять я боровся з ним і поборов.


Ну все думаю, буду тепер насолоджуватись гарним днем, хлопці хай ловлять… попивая пивко, я рослаблено знову відправив сіліком у воду, знову заброс і знову БАБАХ, вже не прижим а іменно БАБАХ, ну все думаю собі «Я мастер-сомятнік» і поборов  «жабу» в два рази бистріше;) Клюнули вони з однієї ями з різницею рівно в 30 хвилин.

На цій мажорній ноті було прийнято рішення потихеньку двигати в сторону РОПа, що ми й зробили!

Ось така видалась рибалка буднього дня, сказати що я задоволений.. нічого не сказати! Буду піднімати планку, дуже хочеться трофейного судака. Я розумію звісно, що це більше фарт, але я знав ті місця, бачив рибу, ми стали по феншую на точку і таке інше.

Трохи про снасті, це мій стандартний судаковий комплект – палка Дайва тітаніум 1,98м, катуха 3000 Ріобі Слем, шнур Санлайн цвітний за 500грн (назву не пом*ятаю) флюр 0,29 Сіглон, двійник Кумо і Тіога, моя улюблена сіліконка. Все дуже просто, і бюджетно!

*Відео з великою кількістю мату, вибачте друзі, у Андрюхи емоції;) 

Бажаю всім трофея свого взяти, Хай Клює!

развернуть

Судачело Дніпровських просторів, або як я ловлю судака.

Судачело Дніпровських просторів, або як я ловлю судака. Фото №1

Всім рибацюгам доброго вечора! Не за горами відкрита вода, зима в цьому році не сильно балує нас твердою водою, я вийшов поки що аж два «холостих рази» балансири попідкидати, й мені цього достатньо, хочу вже весни, хочу вже відчути судакову покльовку…..


Не так давно закінчився ще один рибацький рік, не скажу що він був насичений на незабутні рибалки, але все ж таки гріх жалітися.  Від початку весни й до кінця осені посвятив я його – судаку! Були звісно рибалки й по мирній рибі , будь який вільний день, або годину старався вирватись на воду, й основна ціль це – судак!


Тож в цьому блозі розкажу трохи, чи прозвітую за рік, коли, на що та як в мене він прокльовував.

Весна. В минулому році весна була чудова, я б сказав - судакова. Берибельний Агап в мене почав прокльовувати з 20-их чисел квітня, перші дві «полтарухи» були взяті 23 квітня. Це була класична воблерова  вечірня рибалка, як я її називаю – рибалка пари покльовок. «Пари покльовок» - це якщо рибачити на одній точці, я вечором рибачу на одній-трьох точках,  це провірені місця з «вечірнім виходом» судака. В годин вісім вечора я вже на першій, рибалка в середньому триває до часу ночі.


Ловлю на «мінохи» до 9-10грам, та заглибленням до одного, максимум півтора метри, при тому виробник не має значення, це не обов*язково має бути знаменитий «Орбіт» чи ще якийсь іменитий воблер, тут головне розловити, відчути приманку, зрозуміти її. Є звісно фаворити, гарно працював в цьому році «Х-Rap» від Рапали, але не завжди, інколи виручали й китайці. Прут та катушка – тут все просто, чим комфортно ловити на те й ловіть, або на що хватає грошей;) Ще треба мати заброди в арсеналі, в деяких місцях без них ніяк, в мене всі такі місця;) Техніку лову, описувати не буду, тут вже самі експериментуйте, шукайте рибу по воді. Для пошуку вечірнього судака найкраща тиха, без вітряна погода, або місце яке не продувається вітром, тут я думаю не потрібно пояснювати чому)


Ну тут все, як кажуть  - тільки «пакуй» агапа) Плавно переходимо в літо….

Літо. В літо  зайшов я з воблерами, ще перші числа червня брав агап вечором на міляках, потім піднялась трава, все заросло, «пластмаски» відправились в коробки до весни, нарешті – прийшов час джига!


На протязі літа судак був активний, навіть в спеку клював, як на морі так і на Дніпрі з берега. Нажаль в 2017 році на морі в мене трофеїв не було, кілушний  був за щастя, хоча кількість реалізованого була велика, мішками можна було тягати до дому, все або майже все відправлялось назад у воду. 


Що не скажеш про берегову рибалку, в минулому році всі зачотні Агапи були взяті з берега, при тому рано в ранці з ям, на маленькі я б сказав окуньові приманки.

На тих же місцях в другій половині дня, брав невеличкий судак, але в більшій кількості. Із за різкого свалу в тих містях де рибачу, було багато сходів та обривів зачотних риб.


По приманкам, ловлю завжди на бюджетний силікон - «Лакі Джон», «Фанатік» і тд, рідко на дорогий, як показала моя практика немає сенсу переплачувати на «росходніках», ну хіба що не жалію гроші на якісні двойніки та офсетніки, бо були в мене неприємна ситуація з одними гачками (до речі Варівас), при підсічці судака на морі, офсетнік ломався, думаю був перекалений.


Осінь. На КВХ все так само як і літом, хіба під зиму вже рибка трохи змістилась ближче до ГЕС, було пару вилазок в район Нових Петрівців, де в основному по пізній осені працював – «отвес» та  «дроп-шот», якщо чесно, я не ловлю цими двума видами судака, тому пізньою осінью, в основному «курив», на джиг було гірше в рази.

Ось такий міні-звіт за рік, дуже хочу весни вже, ціню кликастого за покльовку,  ну і ще він смачний;)


Всім в 2018 бажаю НХНЛ!

P.S.  Рибацюги, чуть не забув, без перчаток  Санлайн, кепки Сімс, окулярів Коста Дель Мар та інших більш-менш «прилічних весчиць» не видать Вам агапа, сказали хлопці з сайту що тре таке носить;)


развернуть
Показать еще
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!