Павло Сухін

Украина, Чернигов
2 подписчика
292 / 0.08
Предпочитаемые сообщества:
volfram, aquastar, Shimano,
Он с нами с 05.10.2011 г.

Джиг на Дніпрі

Джиг на Дніпрі Фото №1

"Мабуть давлєніє"


- Сьогодні клювало і досить непогано.

- Звідки знаєш?

- Сам був.

- Ну ок...поїхали завтра...


На місці рано, тільки но сіріє, проте рибалки вже на точках. Стали практично на останні вільні місця...ну хоч стали.

Ранок холодний, підмерзають кільця, працюю улюбленим Sky line 862 та Stradic 5000 - чітко джиговий комплект.

Шнур одиничка від Sun line, ставлю повідок зажди - 0.55 Sun line Hard...на випадок щуки, ракушки, гострого каміння, та й непомітний він у воді тож може й клювань буде більше і...досить важливо, при зачепі рветься завжди на вузлі флюр-шнур, перевірено, тож втрат шнура практично немає, а 40 см повідка - то виправдана втрата.

Місце попсове...справа за три метри рибалка, зліва так само, маневру при закидання - 0

Прямо перед собою і + - п'ять метрів правіше - лівіше...нудоття.Перший полетів зваблювати судака рожевий Keitech 4 - десятка півтора проведень і жодного контакту.

Змінюю на натуральний Fat 3.5 і збільшую груз до 22 грамів. Стукає чіткіше, проте знову тиша, а мені потрібен судак, причому бажано достойний, скучив вже за його міцними ударами.

Колега Павло - тезка, поруч отримує чітке клювання і за пару хвилин паркує судака - заліковий, це добре, можливо рухнувся.

В мене та товариша тиша.

Кардинально змінюю колір і розмір: swing 4.5 в блакитно-зеленому кольорі з потужною п'яткою та на 20 грамах яскраво помаранчевого свинцю набрав розгін і отримавши потужну катапульту від різкого розгинання sky - полинув майже за горизонт...якось вийшло закинути далі ніж звичайно...приводнився і через 7 секунд відбив дно, приманка крупніша і падала на секунду - півтори довше.

Вжик-вжик...пауза...вжик-вжик - тидищ!

Вцупив судачисько від душі...прямо як книжка пише, на паузі, під час падіння приманки і натягнутому шнурі - віддало аж в підошви черевиків.

Підсічка майже синхронно з ударом і також від плеча - sky загнувся...ривки риби на викиді...плавні підтягуваная і слабину вибираю котушкою...риба борсається, не хоче поступатись, ще й сусід зліва перекинув шнур...проте швидко вимотав, не зашкодивши виважуванню.

До берега судак не хоче підніматись з глибини, давить, відчуваю, що не трофей але приємна риба, проте всік міцно і тим більше офсет Decoy повинен просадити пащу навиліт (так і сталося), тому веду спокійно. В ногах спливає - вже спокійний, мірний судачисько з міцним клюванням - саме те що хотілось.Настрій покращився, адреналін спонукає рухатись, шукати наступного клювання - азартна штука джиг: нічого-нічого-нічого...бабах! Миттєво просипаєшся і оживаєш, руки працюють на автоматі, спінінг відпрацьовує ривки, котушка віддає шнур при критичних навантаженнях - краса.

Проте надалі 10 хвилин полоскання без клювань, таке враження, що лише два судаки вирішили поснідати.

Змінюю приманку на Easy shiner 3 в гламурному малиново-блакитному кольорі - сам би з'їв, але рибі потрібно.

Відразу отримую два клювання підряд і два судачка пливуть кликати бабцю.Далі піднялось сонечко вище і...раніше не клювало, а потім зовсім перестало.

Ще годину добросовісно впирались змінюючи приманки та вагу грузів, чергуючи підриви з плавними потяжками, ривки спінінгом з підмотуванням котушкою, рівномірка з чирканням по дну (дві приманки таки залишив в корчику), але повний швах...у товариша два дибуни, в мене розірвало приманку, можливо і за шнур чийсь відірваний зачепився.Тож о 10.00 вирішили припинити медитацію і повернутись додому - спекотно стало.

Ловилось швидко, писалось також легко, а от читатися може довго, адже літер чималенько вийшло. Проте я не навмисно. А коли вже дочитали до кінця, то не стидайтеся, лайки і коментарі вітаються, адже то вже діалог, а не спостерігання, та й мені зрозуміліше цікаві хоч комусь мої опуси чи то тільки ні про що...Всім добра!

развернуть

Релакс...

Релакс... Фото №1

Без батонів...

Вночі приморозило до -2 і калюжкі затягнуло тоненькою кірочкою криги, тому їхати рано на плітку не було ніякого змісту.

Виїхали о 8.00 і поблукавши по берегам річки нарешті знайшли декілька місцин не зайнятих стукаючими від холоду зубами і гріючимись біля багать рибалками, що приїхали до 4.00 - зайняти місця. 

Трішки розчистили точки лову випилявши зайві кущі, попили гарячого чаю і десь в 11.30 почали чатування на плітку. 

Риболовля на класичну англійську донку (фідер), справа філософська і не терпить поспіху, хоча наша субкультура риболовлі і тут жорстко втрутилась привнісши такий безглуздий елемент як "дзвіночки-бубєнчикі" і два-три, а у особливо жадібних і п'ять фідерів на одного рибалку...сумно.

 


Але вдалося стати так, що поруч нікого на півсотні метрів, тиша, спокій, шум сосен і медитація на квівертип фідера - ідилія. Хоча грішний також...вішав бубенчикі коли відходив від місця лову, щоб не профукати нечасті клювання - в ніч приморозило і плітка майже не рухалась і клювала вкрай рідко і досить ніжно.

Годував класичною весняною прикормкою по холодній воді - плюмбумом, він же свинець в формі коліс з шипами...Насадкою служили черв'яки каліфорнійські в кількості 2-3 чи скільки влізе на гачок і личинки мух - опариші звичайні з пуфиком ваніль...також скільки влазить на гачок, до півмір не звик...Дистанція лову 15 метрів, на 3 метрах глибини з досить потужною течією. 

Повідок 40- 60 см, волосінь sun line 0.165 мм, гачки різні від маде ін СССР до Select.

Плітка клювала рівномірно погано протягом дня, але іноді, як набігали хмарки, трішки активізовувалась. 

Ловив на один фідер, норму взяв навіть з +, але без батонів, потрібно теплі ночі і тоді піде...Плітка вся гладенька, без "шуршунів", а значить ще йтиме.

Гарно провів час. Сам на точці, на березі річки, ніякого шуму, музики, криків і перекидань фідера від сусідів - просто "очпуiтельно"...


Задоволення отримав, рибку спіймав, всім добра! 

развернуть

Час вовка...

Час вовка... Фото №1

Судак - час вовка...


Вже вечір вечоріє, повстаньське серце б'є,

А лента набої (приманки) поспішно подає.


Чому б не спробувати джигонути судака ввечері? Поїхали...

Сонце сідає, відблиски на воді, збираю бойовий Sky Line та Stradic 5000 - улюблений джиговий комплект, заряджаю Кeitech Easy Shiner 4 в кольорі "виноград" на 28 грамах і катапультую в точку, де по моїм думкам має бути судак. 

Друга проводка на підмотуванні приносить чіткий удар і 42 сантиметрового судачка - хлопчик, ех, а хотілось метрового...

3-4-5 проведення тихо. 

Змінюю примнку на кислотний Swing Impact 4.5 - знову на другому проведенні отримую клюваку...вірніше удар від якого аж ключі в кармані дзенькнули...підсікаю за спину, 2.56 довжина спінінга дозволяє це зробити надійно, протягую метр гарну рибину і схід...як так...там же двійник? А от так...прорвав приманку до середини і не засікся.

Руки тремтять від азарту, швидко змінюю приманку на нову - 5 проводок - тиша. Засада...наколовся і втік.

Ставлю Easy Shiner 4, але в іншому кольорі - Electric June Bag і на третій проводці ще клювання, але більше схоже на підвіс з обриванням приманки з гачка...хитрющий судачисько трапився...дурить нашого брата рибалку. 

Знову змінюю приманку - час іде і темніє потроху. На цей раз рожевий колір і в бій.

Стук - стук - стук - груз чітко відбиває дно, два оберти пауза...швидше, повільніше, з протягуваннями, рівномірка - наступні дві години до самої темноти жодного контакту.

Був ще відрив - відріз, але якось швидко і без ривка, можливо ракушка...

В час вовка судак не вийшов...вирішив видно перепочити. 

Вечір приємний, свіжий, в міру прозолодний, пролетів зовсім непомітно. 

До наступного разу хитрющі судаки. 

Всім добра! 

развернуть

Джиг на Десні

Джиг на Десні Фото №1

Десна.

Джиг по звалам в ями і під береговими схилами з човна. На самих ямах джигувати неможливо - 50 грамів висить + пре кригу по річці. Вода піднялась більше метра. В місцях де раніше можна було працювати 24 грамами - мінімально 32, краще 36, місцями 38-42 грами - sky line в парі зі stradic 5000 витягував цю вагу без проблем, але 30-35 було б працювати комфортніше і приємніше.Із гачків ставили офсети да двійникі, багато корчів позмивало, але деякі й нові добавило - двійникі відразу їх виявляють. Судака знайшли, але не в розмірі, тому отримували задоволення від клювань і топили. Судачок в п'явках - рухається мало, значить місцевий. На прохідного не потрапили. Із приманок працював на покльовку лише keitech: swing impact в рожевому та салатовому кольорах та easy shiner темно фіолетовий з блискітками. 

Розмір від 3.5 до 4.5 дюймів.По річці ввесь день несло крижини, дерева, кущі, крижини з дерева та кущами на них...деякі по 10-15 метрів в довжину і 5 в ширину - доводилось зніматись з якоря і маневрувати - на ПВХ дуже обережно потрібно, крутили головами ввесь час та й металевий човен така крижина може попсувати на течії...краї гострі + швидкість.По погоді штиль і сонце...було спекотно. 

День пролетів миттєво.


Всім добра! 

развернуть

Закрились...

Закрились... Фото №1

Крига - гуд бай! 

Вранці -2 градуси приємно здивували. На кризі порипував сніжок, повністю відсутня вода і практично нікого з рибалок - інтрига наростала. 

Льодобур врізався ножами в моноліт і за п'ятнадцять обертів зробив шахту у 30 сантиметровій кризі - потужно. Далі місцями 25-20-15, але тримала відмінно. Вирішили не мудрувати і спочатку зловити живців. На мормишку практично відразу відізвались потрібного розміру окунці та плітка. Поставили капкани і пішли шукати щось крупніше. Але певно не сьогодні, не завтра, а скоріше за все вчора і позавчора за всіма правилами ловилась гарна плітка, зграю якої загнала в забоку шуга. А сьогодні тихо на Дніпрі і риба проріджена за ці дні рибалками вийшла в річку. Цю інформацію підтвердили місцеві, які два дні підряд досить успішно ловили плітку і з 6 метрів і в березі на чортики та мормишки. Влітали з їх слів і кілушні екземпляри...а ми вже спізнились...сьогодні не клює.

Ну як вже є і спробуємо щось знайти. Балансири та блешні не дали ніякого результату. Пару окунців товариш підняв на "яйця" - але то виняток. 

На мормишку лупила дрібнота з рідкими клюваннями більшеньких окунів і плотвиць.Було пару сходів чогось потужного - певно пару пліток під кіло ще лишилось, але не спіймалось. Добре, що мормишки не повідривали. 

На мої 5 жерлиць було два клювання. Одна щука зняла живця, а іншу я покатав попід кригою до самої ополонки і під нею схід. Але не трофей, візуально трішки за кіло - нехай росте. 

Deeper малював рух риби, але зграй не було. На скріні клювання на мормишку і схід чогось пристойного. Клювання різке, з ударом, шкода, що мимо. Ввесь сезон відловив волосінню, що на світлині: shimano та sunline, мене влаштувало співвідношення якості та ціни. Для моїх рибалок - відмінний варіант. Сонце припікало ввесь день і під вечір крига в верхньому шарі стала м'якою та водянистою, знизу тримала, але вже ходити понад 6-3 метровими глибинами досить екстримально, тому на цьому поставили крапку, сезон закрили. 

Тепер буде час змінити підсівші ножі на бурах, перебрати приманки, відсіявши ті, що зовсім не спрацювали і чекати наступного сезону лову з криги. 

День пролетів швидко, настрій відмінний, рибка клювала і закриття пройшло без екстримальних ситуацій. Тож розпочинаємо сезон лову по відкритій воді.


Всім добра! 

развернуть
Показать еще
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!