Павло Сухін

Украина, Чернигов
1 подписчик
111 / 0.03
Предпочитаемые сообщества:
zonachaes, tackletest, actions,
Он с нами с 05.10.2011 г.

Perch

Чи можливо сумістити полювання на судака з ловом окуня?

Запросто, особливо, якщо окунь вже дорослий і любить постояти в місцях де стоїть судак. Або зовсім поруч на першій береговій сходинці чи на вході в забоку, чи у вимитому течією кармані, де і корчики є, і глибина присутня, і судак періодично заходить не даючи окуню розслабитись. Тому він і швидкий та настирний, часто випереджає судака і лупить навіть в 4 дюймові чисто судачі fetfish від select.

А в самому кармані попід берегом можна і вертушкою попрацювати.

Адже як показує deeper - рел'єф дна досить цікавий, течія закручує, є обратка і саме вертушкою можна висмикнути десяток приємних полосатих окунців.

А клювання полосатих на течії це досить цікаво і динамічно. Тож навіть не обов'язково возити з собою спінінг саме для окуня. Я часто використовую саме джиговий судачий skyline ослабивши фрикціон котушки щоб не обривались губи окуня при ловлі на джиг чи відвідний, або коли ставлю вертушку.Тож пару годин поджигували судака, а потім швидкі і динамічні клювання окуня - справжнє задоволення.

развернуть

Пошук судака

Завжди, коли отримую запитання: - де шукати судака? Відповідаю - скрізь.

І це реально так і є.

Звичайно, яма з корчами, брівка, перекат, звал - найулюбленіші його місця, але в залежності від пори року, рівня води, сили течії - судак буде легко змінювати точки стоянки майже так як манірна дама рукавички.

Розглянемо приклад по картинці яку намалював deeper.

Рівне дно з фоновою глибиною 4-5 метрів.

Навкруги мілкіше на метр із всіма витікаючими: літо, спека, вода 25 градусів і рівень її зависокий. Течія пре і зносить на своєму шляху все, навіть вимиває старі, роками лежачі корчі.

45 грамів висить аж гай шумить...пелагічний джиг також має місце, але не в цьому випадку. Коли судак зубами повинен триматися за грунт на дні, щоб не знесло то в товщі води робити йому без "моторчика" нічого...а їх у судака ще немає, або я не бачив.

А в цій невеличкій канавці попід берегом всього декілька горбиків на дні. Навіть оком ні за що зачепитися. Але глибше на метр від основного русла і вище по течії є коса, яка приймає на себе удар течії і дає можливість воді в цій непримітній та не цікавій канавці рухатись повільніше і вже 26-28 грамів відстукують "чечотку" ніби танцівник на помості.Падіння півтори секунди - самий, що не на є смак на певній, правильній саме для цього місця кількості обертів котушки...

І саме за тими горбиками і ховається судак. Йому вже вистачає прихистку, навіть без корчів, щоб комфортно себе почувати і знаходити їжу.

Головне провести приманку так, щоб вона стукнула якраз за горбиком, або ще краще прямо по ньому - відразу різке клювання і відчайдушний спротив навіть кілушника, який живе на течії додасть адреналіну на виважуванні.

Колір в сонячну погоду по класиці: машинне мастило з блискітками, fetish від select завжди як розвідник проявляє себе з найкращої сторони і в комплекті зі skyline та stradic 5000 на відмінно справляється з рибою від кіла і до п'яти. Більших на цей комплект поки не вдалося висмикнути, але ж осінь попереду. А восени судак добренно від'їдається і певно ще буде можливість висмикнути щось достойно-приємно-трофейне...

А на сьогодні поджигували так.

Головне в тиші...спокої...наодинці з річкою та судаками.

развернуть

Спекотний ранок

Сонце почало припікати ледь піднявшись над деревами. Дніпро, примлівши від сонячних променів басисто хлюпотів по бортах човна. Ранок почався швидко і відразу включив всі голоси природи: крики чапель, кахкання піднімавшихся на крило качок, потужний сплеск вивернувшогося зовсім поряд сомика, дзижчання комарів...

Двигун мірно зарокотів і потягнув човен на точку - на місці нікого, це добре.

Вода трішки піднялась і тому 28 грамів замість 22...приманка падає в метрі від берега і на першій же підмотці чіткий удар. Select fetich машинне мастило розбурхав зухвалого судачка. Але не залік - топлю.

Друге закидання, приманка ледь торкається гілочки на дні - знову різкий удар і такий же недозалік хапнувши повітря пливе підростати.

Третє закидання, пару підмоток, відчуваю корчик. Обережно підтягую приманку, переповзаю нею гілочку, другу, приманка провалюється всередину, тримаю в натяг, щось підбило, знову плавно підіймаю і на натягнутому шнурі даю звалитися з гілки - тидищ! Вершинка Sky Line різко подало вперед, підсікаю - є...хтось вже пручається...тягне в корчикі, але в'язкість спінінгу та потужність в нормі. Судак спливає біля човна - заліковий, рахунок відкрито.

Далі п'ять, п'ятнадцять, двадцять проведень з різноманітними приманками як по кольору так і по формі з розміром - лише відриви хвостів, стягування, кусання груза - знущається скотиняка.

У товариша та ж картина, десяток клювань і лише один недозалік.

Опускаю на шнурі Deeper - риба є, корчикі є, глибина літня, температура води в нормі.

Судак клює, але не сідає. Перевірка інших перспективних місць - приносить НІЧОГО! Жодного клювання. Вода висока, висить навіть 45 грамів де можна будо 30.

Повертаємось на першу точку.

З третього закидання шикарне клювання з розряду - "трофей мінімум сімьора", спінінг аж здригнувся від вершинки до комелю...але ні...ще один заліковий ледь за кіло, але ж як влупив...

У товариша знову знімає приманку і ще одне клювання. Далі тиша...година полоскання різних смаколиків - тиша.

Ну і добре. Рибку бачили, ловили, пора додому, наступного разу поджигуємо краще.


развернуть

Судак

Буває в сонячну вітряну погоду судак виповзає навіть в день на піщані коси і досить активно харчується. Здавалось би 2-3 метри глибини, досить сильна течія, а він ганяє малька вивертаючись майже під берегом. Скільки не намагались його там спіймати - марно, нічого не хоче брати. Ні вертушки, ні воблери, ні блешні, а тим більше силікон.

Але на звалі, там де коса починає переходити в русло і є різка брівка з перепадом з 3 на 5 метрів таки можна висмикнути пару - трійку нехай і не трофейних, але вже пристойних судаків.

Виходячи з ситуації того, що звал + течія, потрібно перевантажити приманку. Щоб не перелітала цю брівку, а хоча б 2-3 рази, навіть з одним підмотуванням, а таки стукнула на падінні. Тоді шанс є і досить непоганий.

На цей раз джиговий комплект без змін:

Creed + Stradic + 6 жилка від Sunline, груз 35 грамів та Select Easy Shad в натуралочці зробили свою справу. Парочка залікових таки хапнула силікон на падінні.

Ще щось було з міцною потяжкою, але тільки смикнуло. Є підозра на сомика, бо дуже вже активно гуляв, та тільки підозра, візуально не бачив.

Скоро вихідні, сподіваюсь поджигуємо.

развернуть

Безперспективні точки

Інколи випадкова зупинка на зовсім не цікавому на перший погляд місці дає точку яка працює вже декілька років.

Дніпро, фонова глибина 3-4 метри. Під берегом канавка до 5 метрів і завал корчів. Завал настільки потужний, що навіть постановка човна на метр вправо-вліво приносить 5 відривів із 10 проведень.

Правильно виставлений човен і нордичний характер та витримка при простукуванні дна приманкою дозволяє мінімізувати кількість обривів до 1-2 з 15 проведень, або замінити обрив потужним ударом та симпатичним судаком.

До речі, спочатку просто робили проводку, але обривання вибішували. Тому застосували ехолот і таки роздивилися, що там і як. Тож всі розмови на кшталт - а без ехолоту слабо? Сприймаю виключно як порожній звук. Не слабо, але з ним зручніше, швидше і якісніше можна розібратися в ситуації мінімізувавши кількість обривів.

І що цікаво, саме в цьому місці судак зовсім не реагує на імпакти і схожі на них копії, вибираючи цупкі ріпери типу асасінів.

Адже 5 метрів і потужна течія яка в лінію витягує при проведенні і на паузі тоненькі приманки, а коротші ріпери з жорсткішої гуми якраз починають працювати високочастотно вібруючи чого від них неможливо досягти на глибинах та помірній течії.

У Select є просто шикарна приманка - Crazy Shad в розмірі 10 см яка саме в таких умовах відпрацьовує на відмінно.

Колір: натуралка, шартрез, карамель.

Тож раджу інколи звертати увагу на безперспективні на перший погляд точки. Адже в умовах жорсткої конкуренції і відсутністю місць які не були б перепахані вподовж та впоперек любителями риби - можна і на "стрьомній" точці відмінно рибалити протягом років.

Завжди ловимо на собі здивовані погляди проходячих повз "тральщиків", іноді навіть підказують, що там все обірвете, ми ж дякуємо за підказки, мовляв зупинились по 50 і на каву...

Головне не висмикнути в цей момент гарну рибину. Інакше доведеться ще й воблери діставати з точки, або корчі порозтягують канатами...отаке.

Так і джигуємо.

развернуть
Показать еще
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!