Держрибагентство: з 10 вересня промисловий лов на Дніпрі в межах Києва повністю заборонено


З 10 вересня промисловий лов у річковій частині Канівського водосховища  (р. Дніпро з притоками та затоками) у  межах м. Києва – повністю заборонено відповідно до пункту 3.11. Правил любительського та спортивного рибальства – рибалити в столиці відтепер зможуть виключно рибалки любителі та спортсмени. Заборона є продовженням політики Держрибагентства із запровадження на водоймах чітких зон для любительського та промислового лову.

Згідно з наказом Головрибводу (територіальний орган Держрибагентства у м. Києві) від 10.09.2015 №98 для любительського та спортивного рибальства було виділено наступну ділянку: від початку адміністративної межі м. Києва на півночі (район затоки Верблюд) вниз за течією до межі м. Києва на півдні (район о. Дикий) з усіма протоками і затоками за виключенням місць, заборонених для здійснення любительського та спортивного рибальства. Іншими словами, дія наказу поширюється на річку Дніпро з його затоками та притоками в адміністративних межах м. Києва.

За офіційними даними Держрибагентства, в 2015 році жодне рибодобувне підприємство не здійснює промисловий лов у місті Києва –  в 2015 році  Головрибводом не було зареєстровано жодного довільного документа для  ведення промислу. 

Голова Держрибагентства Ярема Ковалів: «Кияни є дуже активними в контексті громадського контролю та співпраці з органами рибоохорони. Люди звертаються до Головрибводу і через офіційний канал зв’язку «гаряча лінія», і через форуми на зразок  «Дом рибака», і через сторінки в соцмережах. Проте спілкуючись з рибалками, ми нерідко чуємо, що про ці сіті вони повідомлять не завжди. Часто вони просто не впевнені, що знайдені  сіті – браконьєрські, у  Києві ж офіційно дозволено проводити промисел. Проаналізувавши ситуацію в регіоні, ми вирішили офіційно закрити р. Дніпро в межах Києва для промислового лову. Це не зашкодить рибодобувним підприємствам галузі, разом з тим, побачивши в київській водоймі  рибальську сіть, рибалка може не сумніватися – вона браконьєрська». 

Протягом 2015 року на «гарячу лінію» Головрибводу надійшло 48 повідомлень щодо наявності у водоймах Києва сітей, що виявилися незаконним, а оперативними групами Головрибводу було зафіксовано 95 випадків порушень.

Перший заступник начальника Головрибводу Олександр Тітов зазначив: «Ми вдячні риболовній громадськості за їх щоденну допомогу у нашій роботі. Нагадуємо, побачивши заборонені знаряддя лову  у м. Києві просимо вас негайно звертатись до рибоохорони за телефоном «гарячої лінії» Головрибводу (044) 486-44-24».

Встановлення чітких зон для любительського та промислового лову є однією із складових напряму «Нові правила рибальства» відповідно до Концепції реформування рибного господарства, що покликаний комплексно вирішити питання регулювання рибальства. Реформи передбачають  запровадження системи електронного моніторингу суден, системи звітування про виловлену рибу, сертифікації походження риби та створення саморегулівних організацій користувачів водойм. Нагадаємо, що Держрибагентство обрало Канівське водосховище для пілотного проекту із запровадження на водоймах чітких зон для різних видів лову. Так з 2 вересня на Канівському водосховищі в межах Київської області було виокремлено зони для любительського, спортивного та промислового рибальства.

Комментировать
А что в черте Киева когда то промысловики ловили????
??? смешная новость... Как будто до этого промысловикам можно было ловить в черте города... :))))

Что то все больше ваши отчеты напоминают "залипуху", Вы уж извините. :)
так і є! тупий, дуже тупий "піар".... коректніше було сказати, що в межах столиці не було заборони на промлов - але й тут ніхто й не ловив - бо не було що!!!
блін, корчать з себе розумників... ну нічого, дограєтесь.
При виході з корчуватинської затоки на проти корчуватинської рибохорони все забито сітками, лодкою обпливати приходиться, покажіть ці писульки їм))))
вобщем там где ловили,там и будут ,промысловики, ловить.....
а вот для любитилей территория немного уменьшилась.
Просто плевок в лицо!!! Вот вам запрет промлова, как и просили! И ГЛАВНОЕ: "Це не зашкодить рибодобувним підприємствам галузі........", Поборолись! КВХ, Каневское, Кременчугское будет уничтожаться и дальше! Голова Держрибагентства Ярема Ковалів - "МАЛАДЕЦ"! Главное сохранить отрасль по бесконтрольному уничтожению водных ресурсов! А вам есть Киев-там и ловите! А на водохранилища не лезьте! Думаю, что следующим приказом запретят любительский и спортивный лов на водохранилищах.
Ура, ета успех! Калкан жжет!
м-да. позорно отличились, запретив то, чего и так никогда не было и быть не могло
Цей так званий наказ від 02.09.2015 № 96 є цинічним окозамилюванням з боку влади. Зараз вони хочуть забирати з водосховищ не тільки рибу, а ще й саму акваторію водосховищ. «Не виключено, що в майбутньому ми встановимо плату за користування водоймою рибалкам-любителям, як це запроваджено у більшості країн Європи. Ця плата буде мінімальною, а отримані кошти направлятимуться виключно на зариблення цієї ж водойми». Це при мінімальній зарплаті 50 USD? Ярема Ковалів - вірний послідовник "покращувачів". Ганьба!
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!